Watchdog Aggregator (6.x-1.2) - en to ur translation catalogue (33 entries)

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Type
ur: قِسم

en: error
ur: نقص

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: cron
ur: کران

en: Edit
ur: تدوین

en: Date
ur: تاریخ

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: Message
ur: پیغام

en: No log messages available.
ur: کوئ لاگ پیغامات موجود نہیں۔

en: Link
ur: ربط

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Add
ur: شامل کریں

en: URL
ur: یو آر ایل

en: Timestamp
ur: ٹائمسٹیمپ

en: Statistics
ur: اعدادوشمار

en: Database type
ur: ڈیٹابیس کی قسم

en: Error
ur: خرابی

en: Active
ur: فعال

en: Hostname
ur: ہوسٹ کا نام

en: Filter
ur: فلٹر

en: Warning
ur: انتباہ

en: Details
ur: تفصیلات

en: Database password
ur: ڈیٹابیس کا پاسورڈ

en: Database name
ur: ڈیٹابیس کا نام

en: warning
ur: انتباہ

en: critical
ur: تشویش ناک

en: Database host
ur: ڈیٹابیس ہوسٹ

en: Database port
ur: ڈیٹابیس پورٹ

en: alert
ur: خبردار

en: emergency
ur: ہنگامی صورتحٓال
