Watcher (6.x-1.3) - en to da translation catalogue (60 entries)

en: Author
da: Forfatter

en: Remove
da: Fjern

en: Comments
da: Kommentarer

en: Last updated
da: Senest opdateret

en: Settings
da: Indstillinger

en: Help
da: Hjælp

en: Statistics
da: Statistik

en: Post
da: Indlæg

en: You must enter a valid e-mail address.
da: Du skal indtaste en gyldig e-mail-adresse.

en: !time ago
da: !time siden

en: Other
da: Anden

en: Notifications
da: Meddelelser

en: 1 new | @count new
da[0]: 1 ny
da[1]: @count nye

en: unlimited
da: ubegrænset

en: Testing
da: Test

en: Settings saved.
da: Indstillinger er gemt

en: Stop watching
da: Stop overvågning

en: Stop watching this post.
da: Stop overvågning af dette indlæg

en: Watcher
da: Overvågning

en: Notifications were sent on cron.
da: Meddelelser blev sendt med cron.

en: Watchable Content Types
da: Indholdstyper som kan overvåges

en: Select the content types that may be watched.
da: Vælg de indholdstyper, som kan overvåges

en: You haven't selected any watchable content types. This module will not work until you do so.
da: Du har ikke valgt nogen indholdstyper. Dette modul vil ikke virke uden, at du har valgt en eller flere indholdstyper.

en: Watch Toggle Link
da: Overvåg til/fra link

en: Display "watch this post" toggle link in teasers.
da: Vis "Overvåg dette indlæg"-link i resuméer.

en: Watch Automatically
da: Overvåg automatisk

en: Sharing
da: Deling

en: Save my settings
da: Gem mine indstillinger

en: You are no longer watching <em>!ntitle</em>. <strong><a href="!undo">Undo</a></strong>
da: Du overvåger ikke længere <em>!ntitle</em>. <strong><a href="!undo">Fortryd</a></strong>

en: You are now watching <em>!ntitle</em>. <strong><a href="!undo">Undo</a></strong>
da: Du overvåger nu <em>!ntitle</em>. <strong><a href="!undo">Fortryd</a></strong>

en: Post!nodetitlehas been updated!sitename
da: Indlægget !nodetitle er blevet opdateret !sitename

en:  about "!nodetitle"
da:  om "!nodetitle"

en: New comment posted!aboutnodetitle!sitename
da: Ny kommentar tilføjet !aboutnodetitle!sitename

en: You are watching this post, click to stop watching
da: Du overvåger dette indlæg - klik for at stoppe overvågning

en: You are not watching this post, click to start watching
da: Du overvåger ikke dette indlæg - klik for at starte overvågning

en: Your email address
da: Din e-mail-adresse

en: for updates and new comments
da: for opdateringer og nye kommentarer

en: for new comments
da: for nye kommentarer

en: for updates
da: for opdateringer

en: You are now watching!aboutnodetitle!forwhat!sitename
da: Du overvåger nu!aboutnodetitle!forwhat!sitename

en: The confirmation message contains your IP address so that in case of abuse the owner of the email account can identify who submitted the form.
da: Mailen indeholder oplysninger om din computers IP-adresse, så misbrug kan forhindres.

en: Stop watching %title
da: Stop overvågning af %title

en: Enter your email address below to stop watching %title. The form will remember the email you enter until next time.
da: Skriv din e-mail-adresse nedenfor, for at stoppe overvågning af %title. Din e-mail-adresse huskes indtil næste gang.

en: Watch %title
da: Overvåg %title

en: Enter your email address below to start watching %title. The form will remember the email you enter until next time. Once you submit the form, a confirmation message will be sent to the email address entered. %ipinfo
da: Skriv din e-mail-adresse nedenfor for at starte overvågning af %title. Din e-mail-adresse huskes indtil næste gang. Der sendes en bekræftelses-mail til modtageren. %ipinfo

en: What to watch for
da: Hvad vil du overvåge

en: Updates and new comments
da: Opdateringer og nye kommentarer

en: Only new comments
da: Kun nye kommentarer

en: Only updates
da: Kun opdateringer

en: Choose to be informed about new comments, updates (this post being changed) or both.
da: Vælg om du vil blive orienteret om nye kommentarer, opdateringer (ændringer i indlægget) eller begge.

en: Watch
da: Overvåg

en: Unwatch
da: Stop overvågning

en: You are no longer watching %ntitle. <strong><a href="!undo">Undo</a></strong>
da: Du overvåger ikke længere %ntitle. <strong><a href="!undo">Fortryd</a></strong>

en: That email address is not associated with any user watching %ntitle
da: Den pågældende e-mail-adresse er ikke forbundet med nogen bruger, som overvåger %ntitle

en: updates and new comments
da: opdateringer og nye kommentarer

en: new comments
da: nye kommentarer

en: updates
da: opdateringer

en: You are now watching %ntitle for !what. A message will be sent to the email address you entered (%email) to confirm this action.
da: Du overvåger nu %ntitle for !what. Der sendes en mail til e-mail-adressen (%email) for at bekræfte overvågningen.

en: notification | notifications
da[0]: meddelelse
da[1]: meddelelser

en: 1 notification | @count notifications
da[0]: 1 meddelelse
da[1]: @count meddelelser
