Watcher (6.x-1.3) - en to no translation catalogue (177 entries)

en: Author
no: Forfatter

en: Remove
no: Fjern

en: Comments
no: Kommentarer

en: Last updated
no: Sist oppdatert

en: Settings
no: Innstillinger

en: Help
no: Hjelp

en: Statistics
no: Statistikk

en: Post
no: Publiser

en: You must enter a valid e-mail address.
no: Du må skrive inn en gyldig e-postadresse.

en: !time ago
no: !time siden

en: Other
no: Annet

en: Notifications
no: Varslinger

en: 1 new | @count new
no[0]: 1 ny
no[1]: @count nye

en: unlimited
no: ubegrenset

en: Testing
no: Tester

en: nothing
no: ingenting

en: Settings saved.
no: Innstillingene er lagret.

en: Stop watching
no: Stopp overvåkningen

en: Stop watching this post.
no: Slutt å overvåke denne.

en: My Watched Posts
no: Mine abonnement

en: Watched Posts
no: Innlegg jeg abonnerer på

en: Watcher
no: Overvåker

en: Notifications were sent on cron.
no: Beskjeder ble sendt under cron-vedlikehold.

en: Watchable Content Types
no: Innholdstyper som kan overvåkes

en: Select the content types that may be watched.
no: Velg innholdstypene som kan ovevåkes.

en: You haven't selected any watchable content types. This module will not work until you do so.
no: Du har ikke valgt noen innholdstyper som kan overvåkes. Denne modulen vil ikke virke for du gjør det.

en: Watch Toggle Link
no: Overvåk lenke

en: Display "watch this post" toggle link in teasers.
no: Vis "overvåk dette innlegget" lenken i sammendrag.

en: Determines whether or not to show the "watch this post" toggle link in node teasers (used on front page and content listings). Teasers are the shortened down version of a node, often shown on a site's frontpage or on pages that summarize content. If disabled, link will only be shown when nodes are shown as pages (full view).
no: Bestemmer hvorvidt linken "overvåk dette innlegget" skal vises i sammendrag (brukt på forsiden og innholdslister).  Om denne er deaktivert vil lenken bare være synlig på sidevisninger av en node.

en: Display Settings for Personal Binder
no: Visningsinnstillinger for brukerfanen

en: Click here to view your personal binder
no: Klikk her for å se dine overvåkninger

en: Text at the top of the Personal Binder page
no: Teksten på toppen av brukerens overvåkningsfane

en: You are recommended to use this space to display <strong>brief</strong> information about what this page does and how it works to the user.
no: Vi vil anbefale at denne teksten brukes til å gi en kort beskrivelse av hvordan denne siden fungerer for brukeren.

en: Settings for the table of posts
no: Innstillinger for oversiktstabellen

en: Display Node Type Column
no: Vis innholdstype kolonne

en: Display Last Updated Column
no: Vis sist oppdatert kolonne

en: Display Post Author Column
no: Vis forfatter kolonne

en: Settings for Email Notifications
no: Innstillinger for e-post varsling

en: Enable Email Notifications
no: Aktiver epost varsling

en: Messages are sent
no: Beskjedene er sendt

en: You can select when messages are sent. Using "on cron", messages are sent when cron is being run, usually every hour depending on how you have configured crontab, this is preferred for large sites with hundreds of users or more. Using the second method, messages are sent right away for the time limit set (see below). Any messages that remain unsent will be sent next time messages are sent. The second method won't affect loading times since messages are sent after the page has been delivered to the user's browser.
no: Du kan velge når beskjeder blir sendt. Bruk "ved cron", beskjeder blir sendt når cron kjører, dette er anbefalt for større sider med hundrevis av brukere. Ved å bruke det andre alternativet vil beskjeder bli sendt øyeblikkelig, inntil den har brukt mer tid enn maks tid (se under). Hvis det er flere beskjeder som ikke ble sendt vil de bli sendt neste gang beskjeder sendes ut. Bruken av det andre alternative vil ikke påvirke sidelastingstid, siden beskjeder blir sendt etter at brukeren har lastet en side.

en: on cron (recommended for large sites)
no: ved cron (anbefalt for større sider)

en: instantaneously and for limited number of seconds (recommended for small to medium sites)
no: øyeblikkelig, for et begrenset antall sekunder (anbefalt for mindre til medium sider)

en: Time limit for sending messages in seconds
no: Tidsgrense for å sende beskjer, i sekunder

en: Limit length of comment excerpt in notification email to
no: Begrens lengden av kommentarutdrag i epostvarsling til

en: It may be wise not to send the entire comment as doing so will tease the user to go to your site to view it which results in traffic. Here you can select how much of the comment you want to include in the email. Percentages refer to the length of the comment. "Nothing" means no excerpt will be included in the message.
no: Det kan være lurt å ikke sende hele kommentaren i en beskjed, slik at brukeren går til siden for å lese hele beskjeden. Her kan du velge hvor stor del av kommentaren som blir inkluder i mailen. Prosenten angir andel av kommentaren. Ingenting betyr at beskjeden ikke inkluderes i mailen.

en: 25% of comment
no: 25% av kommentarer

en: 50% of comment
no: 50% av kommentarer

en: 75% of comment
no: 75% av kommentarer

en: 100 characters of comment
no: 100 tegn av kommentaren

en: 200 characters of comment
no: 200 tegn av kommentaren

en: 300 characters of comment
no: 300 tegn av kommentaren

en: 400 characters of comment
no: 400 tegn av kommentaren

en: entire comment
no: hele kommentaren

en: Notification Message Templates
no: Maler til beskjeder som sendes

en: Message Header
no: Beskjedens topptekst

en: <p>The text above will be prepended to every message sent. The following tokens are available:</p><ul><li>[recipient-username]</li><li>[recipient-user-settings-url]</li><li>[stop-watching-url]</li></ul>
no: <p>Teksten over vil være med øverst på alle beskjedene som sendes ut. Følgende tokens er tilgjengelig</p><ul><li>[recipient-username]</li><li>[recipient-user-settings-url]</li><li>[stop-watching-url]</li></ul>

en: Additional Tokens for Header
no: Ytterlige tokens for header

en: Message Footer
no: Beskjedens bunntekst

en: <p>The text above will be appended to every message sent. The following tokens are available:</p><ul><li>[recipient-username]</li><li>[recipient-user-settings-url]</li><li>[stop-watching-url]</li></ul>
no: <p>Teksten over vil være med nederst på alle beskjedene som sendes ut. Følgende tokens er tilgjengelig</p><li>[recipient-username]</li><li>[recipient-user-settings-url]</li><li>[stop-watching-url]</li></ul>

en: Message Body for Node Updates
no: Brødtekst for node oppdateringer

en: <p>The following tokens are available:</p><ul><li>[node-url]</li></ul>
no: <p>Følgende tokens er tilgjengelig:</p><ul><li>[node-url]</li></ul>

en: Additional Tokens for Nodes
no: Ytterlige tokens

en: Message Body for New Comments
no: Brødtekst for nye kommentarer

en: <p>The following tokens are available:</p><ul><li>[comment-excerpt]</li><li>[node-url]</li><li>[comment-url]</li><li>[comment-reply-url]</li></ul>
no: <p>Følgende tokens er tilgjengelig:</p><ul><li>[comment-excerpt]</li><li>[node-url]</li><li>[comment-url]</li><li>[comment-reply-url]</li></ul>

en: Additional Tokens for Comments
no: Ytterlige tokens for kommentarer

en: Default User Settings
no: Standard brukerinnstillinger

en: These will set the defaults in every user's personal settings. Settings you make here will affect the settings of every user that hasn't customized his or her settings. This setting will currently affect <strong>!numusers</strong> users who have not customized their settings.
no: Dette vil sette standardinnstillingene for brukere. Disse innstillingene vil påvirke alle brukere som ikke har satt sine innstillinger. Dette vil nå påvirke <strong>!numusers</strong> brukere.

en: Automatically enable email notifications for posts that I start watching
no: Automatisk aktiver epostvarsling for innlegg jeg overvåker

en: Send email notification when a post is updated or edited
no: Send epostvarsling når et innlegg blir oppdater eller redigert

en: Send email notification when a post receives a new comment
no: Send epostvarsling når et innlegg mottar en ny kommentar

en: Automatically watch posts that I comment on
no: Automatisk abonner på nye kommentarer på innlegg jeg kommenterer

en: Automatically watch posts that I make
no: Automatisk overvåk innlegg jeg lager

en: Share my list of watched posts
no: Del min liste over innlegg jeg overvåker

en: Help Page
no: Hjelpeside

en: This help text is displayed if the user clicks the Help link in the list of watched posts. You can customize it below. To apply your own CSS rules to this page you can use the <code>#watcher_help_page</code> selector.
no: Denne hjelpeteksten blir vist hvis brukeren klikker på hjelp lenken på oversiktsiden over hvilke innlegg som blir overvåket. Du kan endre den nedenfor. For å lage dine egene css regler kan du bruke <code>#watcher_help_page</code> id selectoren

en: Text on Help Page
no: Tekst på hjelpeside

en: Preview help page
no: Forhåndsvis hjelpeside

en: Notification Queue Table
no: Beskjedkø tabell

en: Number of notifications in queue
no: Antall beskjeder i kø

en: Notification counter (some kind of indication of how many notifications that have been sent)
no: Beskjedteller (en indikasjon på hvor mange beskjer som har blitt sendt)

en: Table Content
no: Innholdstabell

en: This is the content of the notification queue table.
no: Dette er innholdet til beskjedskø tabellen

en: Watched Nodes Table
no: Abonnement

en: User Settings Table
no: Brukerinnstillinger

en: Number of users that have changed their user settings
no: Antall brukere som har endret sine brukerinnstillinger

en: Number of users that use default user settings
no: Antall brukere som bruker standardinnstillinger

en: Email notifications are NOT enabled. You can use the diagnostics tools anyway but regular notifications will not be sent.
no: Epost varsling er IKKE aktivert. Du kan likevel bruke diagnoseverktøyet, men beskjeder blir ikke sendt.

en: Create a Test Notification
no: Lag en test beskjed

en: Click the buttons below to add a notification to the queue. A notification for a new comment will use content from the newest comment on the site. A notification for a node update will contain a link to the newest node on the site. Notifications will be sent to your email account (!usermail).
no: Klikk på knappene under for å legge til beskjeder til køen. En beskjed for en ny kommentar vil bruke innhold fra den nyeste kommentaren på nettstedet. En beskjed om en nodeoppdatering vil innholde lenken til det nyeste innholdet på nettstedet. Beskjeder blir sendt til din e-post konto (!usermail).

en: Create test notification for node update
no: Lag en test beskjed for innlegges oppdatering

en: Create test notification for new comment
no: Lag test beskjed for ny kommentar

en: Send Notifications in Queue
no: Send beskjeder i køen

en: Notifications are stored in a queue. Depending on what method you have chosen in the <a href="!settings">settings</a>, notifications are either delivered instantaneously (when a comment is posted or a node updated) or when cron is run.
no: Beskjeder er lagret i en kø. Avhengig av metoden du har valgt i <a href="!settings">innstillinger</a>, beskjeder blir enten sendt umiddelbart (når et innlegg er lagt til eller oppdatert) eller når cron-vedlikehold kjøres.

en: Your currently selected method for sending notifications in queue is <strong>!method</strong>.
no: Din valgte avsendingsmetode: <strong>!method</strong>

en: There are currently <strong>!num</strong> !notification_plural in the queue.
no: Det er for øyeblikket <strong>!num</strong> !notification_plural beskjeder i køen.

en: Click here to run cron manually and SEND messages in queue
no: Trykk her for å manuelt kjøre cron og sende beskjeder i køen

en: Click here to SEND messages in queue
no: Trykk her for å sende beskjeder i køen

en: Click here to EMPTY queue
no: Trykk her for å tømme køen

en: TEST: Post has been updated
no: TEST: Innlegg har blitt oppdatert

en: A test notification (node update) has been created.
no: En test beskjed (innleggsoppdatering) har blitt laget.

en: No nodes exist. You need to create at least one.
no: Ingen innlegg finnes. Du må lage minst en.

en: TEST: New comment posted
no: TEST: Ny kommentar lagt til

en: A test notification (new comment) has been created.
no: En test beskjed (ny kommentar) har blitt laget.

en: No comments exist. You need to make at least one.
no: Ingen kommentarer finnes, du må lage minst en.

en: Notifications have been sent using instant method.
no: Beskjeder har blitt sendt øyeblikkelig

en: Watcher Notification Queue has been emptied.
no: Overvåkningskøen har blitt tømt.

en: !username's Watched Posts
no: !username overvåkede artikler

en: Click to Disable
no: Klikk for å deaktivere

en: Click to Enable
no: Klikk for å aktivere

en: Email notifications for this post are ENABLED, click to disable
no: Epost varsling for denne artikkelen er aktivert, trykk for å deaktiver

en: Email notifications for this post are DISABLED, click to enable
no: Epost varsling for denne artikkelen er deaktivert, trykk for å aktiver

en: Post Added
no: Ny kommentar

en: No posts in the list - you should add some!
no: Ingen artikler i listen - du bør legge til noen.

en: !username's watched posts list is empty
no: !username sin liste over overvåkede innlegg er tom

en: Settings for Watching Posts
no: Innstillinger for overvåkning

en: Email Notification Settings
no: Innstillinger for epostvarsling

en: Watch Automatically
no: Overvåk automatisk

en: Sharing
no: Deling

en: By sharing your list of watched posts, other users can see it but they cannot remove or add posts or change it in any way.
no: Ved å dele din liste kan andre brukere se listen, men de kan ikke gjøre endringer på den.

en: Save my settings
no: Lagre mine innstillinger

en: Help on Watching Posts
no: Hjelp for overvåkning

en: You are no longer watching <em>!ntitle</em>. <strong><a href="!undo">Undo</a></strong>
no: Du overvåker ikke <em>!ntitle</em> mer. <strong><a href="!undo">Angre</a></strong>

en: We're sorry but you may not watch this type of post.
no: Du kan ikke overvåke innlegg av denne typen.

en: You are now watching <em>!ntitle</em>. <strong><a href="!undo">Undo</a></strong>
no: Du overvåker nå <em>!ntitle</em>. <strong><a href="!undo">Angre</a></strong>

en: Post!nodetitlehas been updated!sitename
no: Innlegg !nodetitlehas har blitt oppdatert !sitename

en:  about "!nodetitle"
no:  om «!nodetitle»

en: New comment posted!aboutnodetitle!sitename
no: Ny kommentar !aboutnodetitle!sitename

en: You are watching this post, click to stop watching
no: Du abonnerer på nye kommentarer, trykk for å slutte

en: This post is being watched. You can track and change email notification setting for this post in your watched posts list (see your user profile)
no: Dette innlegget blir overvåket. Du kan følge og bytte epostvarsling for dette innlegget på din liste over innlegg du overvåker (se din brukerprofil)

en: You are not watching this post, click to start watching
no: Trykke her for å abonner på nye kommentarer

en: Watch posts to be notified when other users comment on them or the posts are changed
no: Abonner på nye kommentarer

en: Go to your list of watched posts
no: Gå til din liste over innlegg du abonnerer på

en: Watcher failed to send notifications using the !method method.
no: Watcher feilet ved utsendelse av beskjeder !method

en: administer watcher
no: administrer watcher

en: use watcher
no: bruk watcher

en: Your email address
no: Din epostadresse

en: These message templates are used for notifications and confirmation messages. You may edit them if you like. Tokens are in [brackets] and act as placeholders for variables, such as URLs, usernames and email addresses, and will be replaced when the email is sent. <strong>You cannot use HTML code in your message templates.</strong>
no: Dette er malen som brukes ved utsending av beskjeder og bekreftelser. Du kan endre de du vil. Tokens er i [brackets] og fungerer som placeholdere for variabler, som urler, brukernavn og epost adresser. Disse blir byttet ut når mailen sendes. Du kan ikke bruke html i tempelatene

en: Message Footer for Anonymous Users
no: Bunntekst for beskjeder til anonyme brukere

en: <p>The text above will be appended to notification messages messages sent to anonymous users. The following tokens are available:</p><ul><li>[stop-watching-url]</li><li>[stop-watching-url]</li><li>[stop-watching-all-url]</li></ul>
no: <p>Teksten over vil være med under alle beskjedene som sendes ut. Følgende tokens er tilgjengelig</p><ul><li>[recipient-username]</li><li>[recipient-user-settings-url]</li><li>[stop-watching-url]</li></ul>

en: Message Footer in Confirmation Messages
no: Beskjedbunntekst  i bekreftelses mail

en: <p>The text above will be appended to confirmation messages sent to anonymous users when they start watching a node. Links for stopping watching this or every node the user watches and user's IP address are automatically prepended to this text.</p><ul><li>[user-ip]</li><li>[stop-watching-url]</li><li>[stop-watching-all-url]</li></ul>
no: <p>Teksen over vil bli lagt til øverst på alle bekreftelses mail sendt til anonyme brukere når de starter en overvåkning. Lenker for å stoppe overvåkningen av denne artikkelen eller alle som brukeren overvåker og brukerens IP-adresse blir automatisk lagt til.</p><ul><li>[user-ip]</li><li>[stop-watching-url]</li><li>[stop-watching-all-url]</li></ul>

en: Additional Tokens for Footers
no: Ytterlige tokens for bunntekst

en: Message Body for Confirmation Messages
no: Brødtekst for bekreftelsesbeskjed

en: <p>The text above will be included in confirmation messages sent to anonymous users when they start watching a node.:</p><p>The following tokens are available:</p><ul><li>[node-url]</li></ul>
no: <p>Teksten over blir inkludert i bekreftelses mail sendt til anonyme brukere når de starter å overvåke en node:</p><p>Følgende tokens er tilgjengelig:</p><ul><li>[node-url]</li></ul>

en: There are no notifications in the queue.
no: Det er ingen beskjeder i kø

en: Number of registered users that watch nodes
no: Antall brukere som overvåker artikler

en: Number of anonymous users that watch nodes
no: Antall anonyme brukere som overvåker artikler

en: Your settings are currently defaults, as set by the site owner. Save these settings to customize them.
no: Dine innstillinger er for øyeblikket standard innstillingene. Lagre disse innstillingene for å endre dem.

en: %ntitle previously watched by %email is no longer being watched.
no: %ntitle før overvåket av %email blir ikke lenger overvåket.

en: Are you sure you want to STOP watching all posts %email currently watches on this site? This action cannot be undone.
no: Er du sikker på at du ønsker å SLUTTE å overvåke alle innlegg som %email overvåker på denne siden? Dette kan ikke gjøres om.

en: All posts on this site previously watched by %email are no longer being watched.
no: %email har nå sluttet å overvåke alle innlegg som var valgt.

en: for updates and new comments
no: for oppdateringer og nye kommentarer

en: for new comments
no: for nye kommentarer

en: for updates
no: for oppdateringer

en:  "!nodetitle"
no:  «!nodetitle»

en: You are now watching!aboutnodetitle!forwhat!sitename
no: Du overvåker nå !aboutnodetitle!forwhat!sitename

en: The confirmation message contains your IP address so that in case of abuse the owner of the email account can identify who submitted the form.
no: Bekreftelseseposten inneholder din IP-adresse slik at eier av epost kontoen kan identifiserer brukeren som sendte skjemaet.

en: Stop watching %title
no: Avslutt abonnoment på %title

en: Enter your email address below to stop watching %title. The form will remember the email you enter until next time.
no: Legg inn din epostadresse for avslutte abonnoment på %title. Skjemaet vil huske eposten du har oppgitt til neste gang.

en: Watch %title
no: Abonner på %title

en: Enter your email address below to start watching %title. The form will remember the email you enter until next time. Once you submit the form, a confirmation message will be sent to the email address entered. %ipinfo
no: Legg inn din epostadresse for å abonnere på %title. Skjemaet vil huske eposten du har oppgitt til neste gang. Når du fullfører skjemaet vil du motta en bekreftelsesepost. %ipinfo

en: What to watch for
no: Hva vil du abonnere på

en: Updates and new comments
no: Oppdateringer og nye kommentarer

en: Only new comments
no: Kun nye kommentarer

en: Only updates
no: Kun oppdateringer

en: Choose to be informed about new comments, updates (this post being changed) or both.
no: Velg å bli informert om nye kommentarer, endringer (på dette innlegget) eller begge deler.

en: Watch
no: Abonner

en: Unwatch
no: Deaktiver abonnoment

en: You are no longer watching %ntitle. <strong><a href="!undo">Undo</a></strong>
no: Du har avsluttet abonnementet på %ntitle. <strong><a href="!undo">Angre</a></strong>

en: That email address is not associated with any user watching %ntitle
no: Den epostadressen er ikke tilknyttet noen som overvåker %ntitle

en: updates and new comments
no: oppdateringer og nye kommentarer

en: new comments
no: nye kommentarer

en: updates
no: oppdateringer

en: You are now watching %ntitle for !what. A message will be sent to the email address you entered (%email) to confirm this action.
no: Du abonnerer nå på %ntitle for !what. En mail har blitt sendt til %email for å bekrefte dette.

en: Watcher has successfully sent !notifications using the !method method.
no: Watcher har sendt !notifications ved !method

en: 1 notification | @count notifications
no[0]: 1 varsling
no[1]: @varslinger
