Watchdog Spy (6.x-1.0) - en to id translation catalogue (24 entries)

en: Operations
id: Operasi

en: Development
id: Pengembangan

en: Type
id: Jenis

en: Date
id: Tanggal

en: Message
id: Pesan

en: No log messages available.
id: Tidak ada pesan log yang tersedia.

en: Update
id: Perbarui

en: User
id: Pengguna

en: All
id: Semua

en: Module
id: Modul

en: To
id: Untuk

en: From
id: Dari

en: Hostname
id: Nama host

en: Location
id: Lokasi

en: Severity
id: Keparahan

en: Details
id: Rincian

en: Referrer
id: Dirujuk oleh

en: Today
id: Hari ini

en: warning
id: peringatan

en: Filter by message type
id: Saring berdasarkan tipe pesan

en: notice
id: pemberitahuan

en: This week
id: Pekan ini

en: This month
id: Bulan ini

en: This year
id: Tahun ini
