Wayback (6.x-1.0) - en to sv translation catalogue (14 entries)

en: Path
sv: Sökväg

en: File system path
sv: Filsystemets sökväg

en: Date year (four digit)
sv: Datum år (fyra tecken)

en: Date year (two digit)
sv: Datum år (två tecken)

en: Date month (full word)
sv: Datum månad (fullständigt namn)

en: Date month (abbreviated)
sv: Datum månad (förkortning)

en: Date month (two digit, zero padded)
sv: Datum månad (två tecken, inledande nolla)

en: Date month (one or two digit)
sv: Datum månad (ett eller två tecken)

en: Date week (two digit)
sv: Datum vecka (två tecken)

en: Date day (full word)
sv: Datum dag (fullständigt namn)

en: Date day (abbreviation)
sv: Datum dag (förkortning)

en: Date day (two digit, zero-padded)
sv: Datum dag (två tecken, inledande nolla)

en: Date day (one or two digit)
sv: Datum dag (ett eller två tecken)

en: Time H:i
sv: Tid H:i
