Wayback (6.x-1.0) - en to vi translation catalogue (13 entries)

en: Path
vi: Đường dẫn

en: File system path
vi: Đường dẫn hệ thống tập tin

en: Date year (four digit)
vi: Năm (bốn chữ số)

en: Date year (two digit)
vi: Năm (hai chữ số)

en: Date month (full word)
vi: Tháng (viết đầy đủ)

en: Date month (abbreviated)
vi: Tháng (viết tắt)

en: Date month (two digit, zero padded)
vi: Tháng (đúng hai chữ số)

en: Date month (one or two digit)
vi: Tháng (một hoặc hai chữ số)

en: Date week (two digit)
vi: Tuần (hai chữ số)

en: Date day (full word)
vi: Ngày (viết đầy đủ)

en: Date day (abbreviation)
vi: Ngày (viết tắt)

en: Date day (two digit, zero-padded)
vi: Ngày (đúng hai chữ số)

en: Date day (one or two digit)
vi: Ngày (một hoặc hai chữ số)
