Wayback (6.x-1.1) - en to nl translation catalogue (14 entries)

en: Path
nl: Pad

en: File system path
nl: Bestandssysteempad

en: Date year (four digit)
nl: Jaar (vier getallen)

en: Date year (two digit)
nl: Jaar (twee getallen)

en: Date month (full word)
nl: Maand (volledig)

en: Date month (abbreviated)
nl: Maand (afgekort)

en: Date month (two digit, zero padded)
nl: Maand (twee getallen eventueel met nul ervoor)

en: Date month (one or two digit)
nl: Maand (een of twee getallen)

en: Date week (two digit)
nl: Week (twee getallen)

en: Date day (full word)
nl: Dag (volledig woord)

en: Date day (abbreviation)
nl: Dag (afkorting)

en: Date day (two digit, zero-padded)
nl: Dag (twee getallen eventueel met nul ervoor)

en: Date day (one or two digit)
nl: Dag (een of twee getallen

en: Time H:i
nl: Tijd H:i
