Wayback (6.x-1.1) - en to ro translation catalogue (13 entries)

en: Path
ro: Cale

en: File system path
ro: Calea către sistemul de fișiere

en: Date year (four digit)
ro: Dată an (patru cifre)

en: Date year (two digit)
ro: Dată an (două cifre)

en: Date month (full word)
ro: Dată lună (cuvânt complet)

en: Date month (abbreviated)
ro: Dată lună (abreviată)

en: Date month (two digit, zero padded)
ro: Dată lună (două cifre, zero extins)

en: Date month (one or two digit)
ro: Dată lună (una sau două cifre)

en: Date week (two digit)
ro: Data săptămână (două cifre)

en: Date day (full word)
ro: Dată zi (cuvânt complet)

en: Date day (abbreviation)
ro: Dată zi (abreviată)

en: Date day (two digit, zero-padded)
ro: Dată zi (două cifre, zero extins)

en: Date day (one or two digit)
ro: Dată zi (una sau două cifre)
