World Bank API (6.x-1.0-alpha1) - en to te translation catalogue (10 entries)

en: Value
te: విలువ

en: Description
te: వివరణ

en: error
te: సమస్య

en: Date
te: తేదీ

en: Name
te: పేరు

en: Ascending
te: ఆరోహణ

en: Descending
te: అవరోహణ

en: Source
te: మూలం

en: Topic
te: విషయం

en: warning
te: హెచ్చరిక
