World Bank API (6.x-1.0-beta1) - en to he translation catalogue (22 entries)

en: Value
he: ערך

en: Description
he: תיאור

en: error
he: שגיאות

en: Date
he: תאריך

en: Name
he: שם

en: Pager ID
he: מזהה ביפר

en: Is equal to
he: שווה ל

en: Ascending
he: עולה

en: Descending
he: יורד

en: Clear cache
he: ניקוי מטמון

en: Latitude
he: קו רוחב

en: Longitude
he: קו אורך

en: Source
he: מקור

en: Topic
he: נושא

en: warning
he: אזהרות

en: Display query log
he: הצג יומן שאילתות

en: Permanent
he: קבוע

en: Display all values
he: הצג את כל הערכים

en: Hide view / Page not found (404)
he: הסתר היבט/ דף לא נמצא (404)

en: Display empty text
he: הצג טקסט ריק

en: Provide default argument
he: ספק ארגומנט ברירת מחדל

en: Highlighted
he: מודגש
