World Bank API (6.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (23 entries)

en: Value
pt: Valor

en: Description
pt: Descrição

en: error
pt: erro

en: Date
pt: Data

en: Name
pt: Nome

en: Is equal to
pt: É igual a

en: One week
pt: Uma semana

en: Ascending
pt: Ascendente

en: Descending
pt: Descendente

en: Clear cache
pt: Limpar a cache

en: Countries
pt: Países

en: Source
pt: Original

en: Topic
pt: Tópico

en: warning
pt: aviso

en: @count years
pt: @count anos

en: Country code
pt: Código do país

en: Permanent
pt: Permanente

en: Country name
pt: Nome do país

en: Display all values
pt: Mostrar todos os valores

en: Hide view / Page not found (404)
pt: Esconder visualização / Página não encontrada (404)

en: Display empty text
pt: Mostrar texto vazio

en: Provide default argument
pt: Fornecer argumento predefinido

en: Highlighted
pt: Destaque
