World Bank API (6.x-1.0-beta1) - en to sv translation catalogue (25 entries)

en: Value
sv: Värde

en: Description
sv: Beskrivning

en: error
sv: fel

en: Date
sv: Datum

en: Name
sv: Namn

en: Pager ID
sv: Pager-ID

en: Is equal to
sv: Är lika med

en: Ascending
sv: Stigande

en: Descending
sv: Fallande

en: Clear cache
sv: Töm cache

en: Latitude
sv: Latitud

en: Longitude
sv: Longitud

en: Countries
sv: Länder

en: Source
sv: Källa

en: Topic
sv: Ämne

en: warning
sv: varning

en: @count years
sv: @count år

en: Country code
sv: Landskod

en: Country name
sv: Namn på land

en: Display all values
sv: Visa alla värden

en: Hide view / Page not found (404)
sv: Dölj vy / Sidan hittades inte (404)

en: Display empty text
sv: Visa text för tomt fält

en: Provide default argument
sv: Tillhandahåll förvalt argument

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this view, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
sv: Så länge du inte upplever problem med paginerare relaterade till denna vy bör du lämna detta som 0. Om flera pagineringar används på en sida kan du behöva ange ett högre värde så det inte uppstår en konflikt i ?page= array. Höga värden kommer lägga till många kommatecken till dina URL:er, så undvik detta om möjligt.

en: Highlighted
sv: Framhävd
