World Bank API (6.x-1.0-beta2) - en to da translation catalogue (25 entries)

en: Value
da: Værdi

en: Description
da: Beskrivelse

en: error
da: fejl

en: Date
da: Dato

en: Name
da: Navn

en: Pager ID
da: Sideskifter-ID

en: Is equal to
da: Er lig med

en: Ascending
da: Stigende

en: Descending
da: Faldende

en: Clear cache
da: Ryd cache

en: Latitude
da: Breddegrad

en: Longitude
da: Længdegrad

en: Countries
da: Lande

en: Source
da: Kilde

en: Topic
da: Emne

en: warning
da: advarsel

en: Display query log
da: Vis forespørgselslog

en: Country code
da: Landekode

en: Country name
da: Landenavn

en: Display all values
da: Vis alle værdier

en: Hide view / Page not found (404)
da: Skjul visning / side ikke fundet (404)

en: Display empty text
da: Tekst ved tomt display

en: Provide default argument
da: Giv standardargument

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this view, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
da: Medmindre du oplever problemer med sideinddeling i relation til dette view bør du lade dette stå til 0. Hvis du bruger flere sideskiftere på en side kan det være nødvendigt at sætte dette tal til en højere værdi for at undgå konflikt med ?page=-arrayet. Store værdier tilføjer en masse kommaer til dine URLer, så prøv at undgå det hvis det er muligt.

en: Highlighted
da: Fremhævet
