World Bank API (6.x-1.0-beta6) - en to ar translation catalogue (18 entries)

en: Value
ar: القيمة

en: Description
ar: الوصف

en: error
ar: خطأ

en: Date
ar: التاريخ

en: Name
ar: الاسم

en: Pager ID
ar: معرّف ناقل الصفحات

en: Is equal to
ar: يساوي

en: Cache
ar: ذاكرة التخزين المؤقت

en: Ascending
ar: تصاعديا

en: Descending
ar: تنازليا

en: Clear cache
ar: مسح ذاكرة التخزين المؤقت

en: Countries
ar: الدول

en: Source
ar: المصدر

en: Topic
ar: المناقشة

en: warning
ar: تحذير

en: Featured
ar: متميز

en: Permanent
ar: دائم

en: Data comparison
ar: مقارنة معطيات
