World Bank API (6.x-1.0-beta6) - en to bn translation catalogue (5 entries)

en: Description
bn: বিবরণ

en: error
bn: ত্রুটি

en: Date
bn: তারিখ

en: Name
bn: নাম

en: warning
bn: সতর্কীকরণ
