World Bank API (6.x-1.0-beta6) - en to eu translation catalogue (16 entries)

en: Value
eu: Balioa

en: Description
eu: Azalpena

en: error
eu: errorea

en: Date
eu: Data

en: Name
eu: Izena

en: Is equal to
eu: Honen berdina

en: Ascending
eu: Goranzko

en: Descending
eu: Beheranzko

en: Clear cache
eu: Cache-ak hustu

en: Countries
eu: Herrialdeak

en: Source
eu: Iturburua

en: Topic
eu: Gaia

en: warning
eu: abisua

en: Featured
eu: Ezaugarria

en: Permanent
eu: Behin betikoa

en: Display all values
eu: Bistaratu balio guztiak
