World Bank API (6.x-1.0-beta6) - en to fi translation catalogue (29 entries)

en: Value
fi: Arvo

en: Description
fi: Kuvaus

en: error
fi: virhe

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Name
fi: Nimi

en: Pager ID
fi: Sivutuksen ID

en: Is equal to
fi: On yhtä kuin

en: One week
fi: Yksi viikko

en: Cache
fi: Välimuisti

en: Ascending
fi: Nouseva

en: Descending
fi: Laskeva

en: Clear cache
fi: Puhdista välimuisti

en: Latitude
fi: Leveyspiiri

en: Longitude
fi: Pituuspiiri

en: Countries
fi: Maat

en: Source
fi: Lähde

en: Topic
fi: Aihe

en: warning
fi: varoitus

en: Display query log
fi: Näytä kyselylogi

en: Country code
fi: Maakoodi

en: Featured
fi: Esitelty

en: Permanent
fi: Pysyvä

en: Country name
fi: Maan nimi

en: Display all values
fi: Näytä kaikki arvot

en: Hide view / Page not found (404)
fi: Piilota näkymä / Sivua ei löydy (404)

en: Display empty text
fi: Näytä tyhjä teksti

en: Provide default argument
fi: Tarjoa perusargumenttia

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this view, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
fi: On hyvä jättää tämä asetus arvoon 0 mikäli et havaitse ongelmia näkymän sivutuksen kanssa. Jos käytät useampia kuin yhtä sivutuselementtiä sivuilla, voi olla tarpeen asettaa tämä luku suuremmaksi jotta ne eivät törmää ?page=array'n kanssa. Suuremmat luvut lisäävät paljon pilkkuja osoitteisiisi joten vältä jos mahdollista.

en: Data comparison
fi: Tiedon vertailu
