World Bank API (6.x-1.0-beta6) - en to hy translation catalogue (12 entries)

en: Value
hy: Արժեք

en: Description
hy: Նկարագրություն

en: error
hy: սխալ

en: Date
hy: Ամսաթիվ

en: Name
hy: Անուն

en: Cache
hy: Քեշ

en: Ascending
hy: Ըստ աճման

en: Descending
hy: Ըստ նվազման

en: Clear cache
hy: Մաքրել քեշը

en: Source
hy: Աղբյուր

en: Topic
hy: Թեմա

en: warning
hy: զգուշացում
