World Bank API (6.x-1.0-beta6) - en to th translation catalogue (13 entries)

en: Value
th: ค่า

en: Description
th: คำอธิบาย

en: error
th: ผิดพลาด

en: Date
th: วันที่

en: Is equal to
th: เท่ากับ

en: Ascending
th: เรียงน้อยไปมาก

en: Descending
th: เรียงจากมากไปน้อย

en: Clear cache
th: ล้างแคช

en: Countries
th: ประเทศ

en: Source
th: แหล่งที่มา

en: Topic
th: หัวเรื่อง

en: warning
th: คำเตือน

en: Permanent
th: ถาวร
