World Bank API (6.x-1.0-beta6) - en to fa translation catalogue (23 entries)

en: Value
fa: مقدار

en: Description
fa: توضیحات

en: error
fa: خطا

en: Date
fa: تاریخ

en: Name
fa: نام

en: Is equal to
fa: برابر است با

en: Cache
fa: حافظه موقت

en: Ascending
fa: صعودی

en: Descending
fa: نزولی

en: Clear cache
fa: پاکسازی حافظه موقت

en: Countries
fa: کشورها

en: Source
fa: منبع

en: Topic
fa: موضوع

en: warning
fa: هشدار

en: Capital
fa: پایتخت

en: Country code
fa: کد کشور

en: Featured
fa: ویژه

en: Permanent
fa: دائمی

en: Display all values
fa: نمایش همه مقادیر

en: Hide view / Page not found (404)
fa: نمای پنهان / صفحه پیدا نشد.

en: Display empty text
fa: نمایش متن‌های خالی

en: Provide default argument
fa: تهیه آرگومان‌های پیشفرض

en: Data comparison
fa: مقایسه‌ی داده
