World Bank API (6.x-1.0-beta6) - en to hi translation catalogue (17 entries)

en: Value
hi: मान

en: Description
hi: उल्लेख

en: error
hi: त्रुटि

en: Date
hi: तारीख

en: Name
hi: नाम

en: Pager ID
hi: पेजर आईडी

en: Is equal to
hi: बराबर

en: Cache
hi: कैश

en: Ascending
hi: आरोही

en: Descending
hi: अवरोही

en: Clear cache
hi: कैश को साफ़ करें

en: Source
hi: स्रोत

en: Topic
hi: विषय

en: warning
hi: चेतावनी

en: @count years
hi: @count वर्ष

en: Featured
hi: प्रदर्शित

en: Permanent
hi: स्थाई
