Weather (6.x-1.3) - en to fi translation catalogue (82 entries)

en: Save configuration
fi: Tallenna asetukset

en: delete
fi: poista

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Real name
fi: Oikea nimi

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Display settings
fi: Näyttöasetukset

en: This action cannot be undone.
fi: Tätä toimintoa ei voi perua.

en: Weather
fi: Sää

en: Current weather
fi: Tämänhetkinen sää

en: Temperature: !temperature
fi: Lämpötila: !temperature

en: Wind: !wind
fi: Tuuli: !wind

en: Pressure: !pressure
fi: Ilmanpaine: !pressure

en: Rel. Humidity: !rel_humidity
fi: Ilmankosteus: !rel_humidity

en: Visibility: !visibility
fi: Näkyvyys: !visibility

en: Reported on:
fi: Raportoitu:

en: Country
fi: Maa

en: Place
fi: Paikkakunta

en: Display units
fi: Yksiköt

en: Weight
fi: Paino

en: No data
fi: Ei tietoa

en: Clear sky
fi: Pilvetön taivas

en: Few clouds
fi: Yksittäisiä pilviä

en: Scattered clouds
fi: Hajanaisia pilviä

en: Broken clouds
fi: Yläpilviä

en: Overcast
fi: Pilvistä

en: No significant clouds
fi: Ei mainittavaa pilvisyyttä

en: light rain showers
fi: kevyitä sadekuuroja

en: light freezing rain
fi: kevyttä jäätävää sadetta

en: light rain
fi: kevyitä sadekuuroja

en: heavy rain showers
fi: voimakkaita sadekuuroja

en: heavy freezing rain
fi: kovaa, jäätävää sadetta

en: heavy rain
fi: kovaa sadetta

en: rain showers
fi: sadekuuroja

en: freezing rain
fi: jäätävää sadetta

en: rain
fi: sataa

en: Calm
fi: Tyyntä

en: North
fi: Pohjoinen

en: Northeast
fi: Koillinen

en: East
fi: Itä

en: Southeast
fi: Kaakko

en: South
fi: Etelä

en: Southwest
fi: Lounas

en: West
fi: Länsi

en: Northwest
fi: Luode

en: Variable from !direction_a to !direction_b
fi: Vaihtelee välillä !direction_a till !direction_b

en: Variable
fi: Muuttuja

en: edit
fi: muokkaa

en: Visibility
fi: Näkyvyys

en: METAR data: !metar
fi: METAR-data: !metar

en: Temperature
fi: Lämpötila

en: Wind speed
fi: Tuulen nopeus

en: Knots
fi: Solmua

en: meter/s
fi: metriä /s

en: Pressure
fi: Paine

en: UK miles
fi: englantilainen maili

en: N
fi: PO

en: NE
fi: KO

en: E
fi: IT

en: SE
fi: KA

en: S
fi: E

en: SW
fi: LO

en: W
fi: LÄ

en: NW
fi: LU

en: Variable from !direction_a (!degree_a°) to !direction_b (!degree_b°)
fi: Vaihtelee välillä !direction_a (!degree_a°)l !direction_b (!degree_b°)

en: Current weather nearby
fi: Tämänhetkinen sää

en: Location of this weather station:
fi: Tämän sääaseman sijainti:

en: The configuration has been saved.
fi: Asetukset on tallennettu.

en: North-Northeast
fi: Pohjoiskoillinen

en: East-Northeast
fi: Itäkoillinen

en: East-Southeast
fi: Itäkaakko

en: South-Southeast
fi: Eteläkaakko

en: South-Southwest
fi: Etelälounas

en: West-Southwest
fi: Länsilounas

en: West-Northwest
fi: Länsiluode

en: North-Northwest
fi: Pohjoisluode

en: No sunrise today
fi: Aurinko ei nouse tänään

en: No sunset today
fi: Aurinko ei laske tänään

en: Sunrise: !sunrise
fi: Auringonnousu: !sunrise

en: Sunset: !sunset
fi: Auringonlasku: !sunset

en: Beaufort
fi: Boforia

en: Beaufort !number
fi: Boforia !number
