Weather (6.x-1.3) - en to hr translation catalogue (156 entries)

en: Save configuration
hr: Spremi postavke

en: delete
hr: ukloni

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Real name
hr: Pravo ime

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Display settings
hr: Postavke prikaza

en: This action cannot be undone.
hr: Neopoziva radnja.

en: Weather
hr: Vrijeme

en: Configure the system-wide weather block.
hr: Podesite globalni blok za vrijeme.

en: My weather
hr: Moje vrijeme

en: Configure your custom weather block.
hr: Podesite svoj prilagođeni blok za vrijeme.

en: Weather: system-wide
hr: Vrijeme: globalno

en: Weather: custom user
hr: Vrijeme: prilagođeno korisniku

en: Current weather
hr: Trenutna prognoza

en: Temperature: !temperature
hr: Temperatura: !temperature

en: Wind: !wind
hr: Vjetar: !wind

en: Pressure: !pressure
hr: Tlak zraka: !pressure

en: Rel. Humidity: !rel_humidity
hr: Rel. vlažnost: !rel_humidity

en: Visibility: !visibility
hr: Vidljivost: !visibility

en: Reported on:
hr: Izmjereno:

en: Country
hr: Država

en: Select a country to narrow down your search.
hr: Odaberite državu radi sužavanja potrage.

en: Place
hr: Mjesto

en: Select a place in that country for the weather display.
hr: Odaberite mjesto iz te države za prikaz vremenske prognoze.

en: Real name for the selected place
hr: Pravo ime odabranog mjesta

en: You may enter another name for the place selected above.
hr: Možete unijeti drugo ime za gore odabrano mjesto.

en: Display units
hr: Jedinice za prikaz

en: Weight
hr: Težina

en: Optional. In the block, the heavier locations will sink and the lighter locations will be positioned nearer the top. Locations with equal weights are sorted alphabetically.
hr: Neobavezno. U bloku će teže lokacije tonuti a lakše lokacije će biti postavljene bliže vrhu. Lokacije jednakih težina su razvrstane abecednim redom.

en: No data
hr: Nema podataka

en: Clear sky
hr: Vedro

en: Few clouds
hr: Pretežno vedro

en: Scattered clouds
hr: Umjereno oblačno

en: Broken clouds
hr: Pretežno oblačno

en: Overcast
hr: Potpuno oblačno

en: No significant clouds
hr: Nema značajne naoblake

en: light rain showers
hr: slabi pljuskovi kiše

en: light freezing rain
hr: slab pljusak prehladne kiše

en: light rain
hr: slaba kiša

en: heavy rain showers
hr: jaki pljuskovi kiše

en: heavy freezing rain
hr: jaka prehladna kiša

en: heavy rain
hr: jaka kiša

en: rain showers
hr: pljuskovi kiše

en: freezing rain
hr: prehladna kiša

en: rain
hr: kiša

en: Calm
hr: Bez vjetra

en: North
hr: Sjever

en: Northeast
hr: Sjeveroistok

en: East
hr: Istok

en: Southeast
hr: Jugoistok

en: South
hr: Jug

en: Southwest
hr: Jugozapad

en: West
hr: Zapad

en: Northwest
hr: Sjeverozapad

en: Variable from !direction_a to !direction_b
hr: Promjenjiv iz smjera !direction_a prema !direction_bu

en: Variable
hr: Promjenjiv

en: gusts up to !speed mph
hr: naleti vjetra do brzine od !speed mph

en: gusts up to !speed km/h
hr: naleti vjetra do brzine od !speed km/h

en: !visibility kilometers
hr: !visibility kilometera

en: Download location for METAR data is not accessible.
hr: Lokacija za preuzimanje podataka METAR sustava nije dostupna.

en: administer custom weather block
hr: uredite prilagođeni blok za vrijeme

en: Displays METAR weather data
hr: Prikazuj vremenske podatke sustava METAR

en: edit
hr: uredi

en: Visibility
hr: Vidljivost

en: METAR data: !metar
hr: Podaci sustava METAR: !metar

en: ICAO code
hr: Kod ICAO

en: You can specify which units should be used for displaying the data.
hr: Možete odrediti koje jedinice koristiti za prikaz podataka.

en: Temperature
hr: Temperatura

en: Celsius
hr: °C

en: Fahrenheit
hr: Fahrenheita

en: Wind speed
hr: Brzina vjetra

en: Knots
hr: Čvorova

en: meter/s
hr: m/s

en: Pressure
hr: Tlak zraka

en: inHg
hr: in Hg

en: mmHg
hr: mm Hg

en: kilometers
hr: kilometara

en: UK miles
hr: UK milja

en: You can customize the display of the block.
hr: Možete prilagoditi prikaz bloka.

en: Show unconverted METAR data
hr: Pokaži nepretvorene podatke METAR

en: Displays the original data of the METAR report.
hr: Prikaži originalne podatke izvještaja METAR.

en: Show abbreviated wind directions
hr: Pokaži skraćenice za smjerove vjetra

en: Displays abbreviated wind directions like N, SE, or W instead of North, Southeast, or West.
hr: Prikazuje skraćenice za smjerove vjetra kao što su S, SI ili Z umjesto Sjever, Sjeveroistok ili Zapad.

en: Show degrees of wind directions
hr: Pokaži smjer vjetra u stupnjevima

en: Displays the degrees of wind directions, e.g. North (20°).
hr: Prikazuje smjer vjetra u stupnjevima, npr. Sjever (20°).

en: N
hr: S

en: NE
hr: SI

en: E
hr: I

en: SE
hr: JI

en: S
hr: J

en: SW
hr: JZ

en: W
hr: Z

en: NW
hr: SZ

en: Variable from !direction_a (!degree_a°) to !direction_b (!degree_b°)
hr: Promjenjiv iz smjera !direction_a (!degree_a°) prema !direction_bu (!degree_b°)

en: !speed knots
hr: !speed čvorova

en: !speed meter/s
hr: !speed m/s

en: gusts up to !speed knots
hr: naleti vjetra do brzine od !speed čvorova

en: gusts up to !speed meter/s
hr: naleti vjetra do brzine od !speed m/s

en: Enter the 4-letter ICAO code of the weather station. If you first need to look up the code, you can use !url_1 or !url_2. Please note that not all stations listed at those URLs are providing weather data and thus may not be supported by this module.
hr: Unesite četveroslovni ICAO kod vremeske postaje. Ako prvo morate potražiti kod možete koristiti !url_1 ili !url_2. Molimo da obratite pažnju da ne nude sve stanice navedene na tim stranicama podatke za vremensku prognozu pa ih možda ovaj modul ne podržava.

en: Configure the system-wide weather block and the default configuration for new locations.
hr: Konfigurirajte globalni blok za vrijeme i uobičajene postavke novih lokacija.

en: Edit location
hr: Uredite lokaciju

en: Delete location
hr: Izbrišite lokaciju

en: Delete a location from the system-wide weather block.
hr: Izbrišite lokaciju iz globalnog bloka za vrijeme.

en: Default configuration
hr: Uobičajene postavke

en: Setup the default configuration for new locations.
hr: Podesite uobičajene postavke za nove lokacije.

en: Delete a location from your custom weather block.
hr: Izbrišite lokaciju iz svog prilagođenog bloka za vrijeme.

en: You can add, edit, and delete locations from the system weather block. Moreover, you can specify default values for newly created locations.
hr: Možete dodavati, uređivati i brisati lokacije iz globalnog bloka. Štoviše, možete odrediti uobičajene vrijednosti za novokreirane lokacije.

en: You can add, edit, and delete locations from your custom weather block.
hr: Možete dodavati, editirati i brisati lokacije iz svog prilagođenog vremenskog bloka.

en: Please note that the block will not be shown until you configure at least one location.
hr: Obratite pažnju na to da se blok neće moći prikazati dok ne podesite najmanje jednu lokaciju.

en: Weather: location of nodes (requires Location module)
hr: Vrijeme: lokacija čvorova (zahtijeva modul Location)

en: Current weather nearby
hr: Trenutna prognoza u blizini

en: Location of this weather station:
hr: Lokacija ove vremenske postaje:

en: There are currently no locations.
hr: Trenutno nema lokacija

en: Create new location
hr: Kreiraj novu lokaciju

en: Configure the default location
hr: Konfiguriraj uobičajenu lokaciju

en: Use cron to clear the cache once per hour
hr: Očisti priručnu memoriju jednom na sat pomoću Cron funkcije

en: If you use Drupal's cache, the system weather block will not be updated for anonymous users unless the cache is cleared. This happens e.g. when new nodes are created. If you want the system weather block to be updated when new weather data is available, you can clear the cache once per hour. Please note that this might slow down your site.
hr: Ako koristite Drupalovu priručnu memoriju globalni blok za vrijeme se za anonimne posjetitelje neće ažurirati ako se priručna memorija ne isprazni. To se npr. dešava kad se kreira novi sadržaj. Ako želite da se globalni blok za vrijeme ažurira kad postoje novi podaci o vremenu možete prazniti priručnu memoriju svaki sat, no to može usporiti vašu stranicu.

en: The configuration has been saved.
hr: Konfiguracija je sačuvana.

en: The ICAO code is not supported by this module.
hr: Ovaj modul ne podržava ICAO kod.

en: The default configuration has been saved.
hr: Uobičajena konfiguracija je pohranjena.

en: The location has been saved.
hr: Lokacija je pohranjena.

en: Are you sure you want to delete the location %name?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati lokaciju %name?

en: The location has been deleted.
hr: Lokacija je izbrisana.

en: !distance miles !direction (!degree°)
hr: !distance milja !direction (!degree°)

en: !distance miles !direction
hr: !distance kilometara !direction

en: !distance kilometers !direction (!degree°)
hr: !distance kilometara !direction (!degree°)

en: !distance kilometers !direction
hr: !distance kilometara !direction

en: North-Northeast
hr: Sjever-sjeveroistok

en: East-Northeast
hr: Istok-sjeveroistok

en: East-Southeast
hr: Istok-jugoistok

en: South-Southeast
hr: Jug-jugoistok

en: South-Southwest
hr: Jug-jugozapad

en: West-Southwest
hr: Zapad-jugozapad

en: West-Northwest
hr: Zapad-sjeverozapad

en: North-Northwest
hr: Sjever-sjeverozapad

en: NNE
hr: SSI

en: ENE
hr: ISI

en: ESE
hr: IJI

en: SSE
hr: JJI

en: SSW
hr: JJZ

en: WSW
hr: ZJZ

en: WNW
hr: ZSZ

en: NNW
hr: SSZ

en: No sunrise today
hr: Danas izlazak Sunca nije vidljiv

en: No sunset today
hr: Danas zalazak Sunca nije vidljiv

en: Sunrise: !sunrise
hr: Izlazak Sunca: !sunrise

en: Sunset: !sunset
hr: Zalazak Sunca: !sunset

en: Show time of sunrise and sunset
hr: Pokaži vrijeme izlaska i zalaska Sunca

en: Displays the time of sunrise and sunset as Greenwich Mean Time (GMT). Therefore, the sunset may be earlier than the sunrise.
hr: Prikazuje vrijeme izlaska i zalaska Sunca po srednjem vremenu po Greenwichu (GMT). Tako zalazak Sunca može biti ranije od izlaska.

en: Beaufort
hr: Beauforta

en: Show compact block
hr: Prikaži kompaktni blok

en: Displays only the name, condition, and temperature of the weather station.
hr: Prikaži samo ime, stanje i temperaturu vremenske postaje.

en: Beaufort !number
hr: !number Beauforta

en: gusts up to Beaufort !number
hr: naleti vjetra do brzine od !number Beauforta

en: Installing ICAO data for Weather module.
hr: Podaci ICAO za modul Vrijeme se instaliraju.
