Weather (6.x-5.10) - en to bg translation catalogue (198 entries)

en: Save configuration
bg: Запази настройката

en: delete
bg: изтрий

en: Delete
bg: Изтриване

en: Operations
bg: Действия

en: Real name
bg: Име

en: Cancel
bg: Отмени

en: Search
bg: Търси

en: Display settings
bg: Настройки на дисплея

en: This action cannot be undone.
bg: Тази операция не може да бъде отменена.

en: Weather
bg: Времето

en: My weather
bg: Моето Време

en: Configure your custom weather block.
bg: Създаване на личен Weather блок.

en: Weather: custom user
bg: Времето: персонален

en: Current weather
bg: Текуща прогноза

en: Temperature: !temperature
bg: Температура: !temperature

en: Wind: !wind
bg: Вятър: !wind

en: Pressure: !pressure
bg: Налягане : !pressure

en: Rel. Humidity: !rel_humidity
bg: Отн. Влажност: !rel_humidity

en: Visibility: !visibility
bg: Видимост: !visibility

en: Reported on:
bg: Доклад от:

en: Country
bg: Страна

en: Select a country to narrow down your search.
bg: Изберете страна, за да ограничите търсенето си.

en: Place
bg: Място

en: Select a place in that country for the weather display.
bg: Изберете място в страната за показване на времето.

en: Real name for the selected place
bg: Показвано име от избраните местоположения

en: You may enter another name for the place selected above.
bg: Можете да въведете различно име на местоположението избрано по-горе.

en: Display units
bg: Покажи единици

en: Weight
bg: Тегло

en: Optional. In the block, the heavier locations will sink and the lighter locations will be positioned nearer the top. Locations with equal weights are sorted alphabetically.
bg: По избор. Повече светлина място (по-малко тегло) ще бъде показан в полето по-горе. Местоположенията с равни тегла са подредени по азбучен ред.

en: No data
bg: Няма данни

en: Clear sky
bg: Ясно

en: Few clouds
bg: Разкъсана облачност

en: Scattered clouds
bg: Променлива облачност

en: Broken clouds
bg: Облачно

en: Overcast
bg: Плътна облачност

en: No significant clouds
bg: Незначителна облачност

en: light rain showers
bg: Слаб дъжд

en: light freezing rain
bg: Слаб дъжд, преминаващ в сняг

en: light rain
bg: Слаб дъжд

en: heavy rain showers
bg: Проливен дъжд

en: heavy freezing rain
bg: Проливен дъжд, преминаващ в сняг

en: heavy rain
bg: Проливен дъжд

en: rain showers
bg: Дъжд

en: freezing rain
bg: Дъжд, преминаващ в сняг

en: rain
bg: Дъжд

en: Calm
bg: Безветрие

en: North
bg: Север

en: Northeast
bg: Североизток

en: East
bg: Изток

en: Southeast
bg: Югоизток

en: South
bg: Юг

en: Southwest
bg: Югозапад

en: West
bg: Запад

en: Northwest
bg: Северозапад

en: Variable from !direction_a to !direction_b
bg: Променлив, от !direction_a до !direction_b

en: Variable
bg: Променлив

en: Download location for METAR data is not accessible.
bg: METAR данните не са достъпни.

en: administer custom weather block
bg: конфигурирайте лично блок Времето

en: Displays METAR weather data
bg: Показва METAR метеорологични данни

en: edit
bg: редактирай

en: Display
bg: Дисплей

en: Visibility
bg: Видимост

en: METAR data: !metar
bg: Данни METAR: !metar

en: ICAO code
bg: Код ИКАО

en: You can specify which units should be used for displaying the data.
bg: Можете да изберете мерните единици, които ще бъдат използвани за показване на данни.

en: Temperature
bg: Температура

en: Celsius
bg: Целзий

en: Fahrenheit
bg: Фаренхайт

en: Wind speed
bg: Скорост на вятъра

en: km/h
bg: км/ч

en: mph
bg: мили/ч

en: Knots
bg: Възли

en: meter/s
bg: м/с

en: Pressure
bg: Налягане

en: kilometers
bg: километра

en: UK miles
bg: Брит. мили

en: You can customize the display of the block.
bg: Можете да настроите дисплей единица.

en: Show unconverted METAR data
bg: Показване на необработените METAR данни

en: Displays the original data of the METAR report.
bg: Показва оригиналните METAR данни.

en: Show abbreviated wind directions
bg: Покажи намаление посоката на вятъра

en: Displays abbreviated wind directions like N, SE, or W instead of North, Southeast, or West.
bg: Показва съкратено имената на посоката на вятъра като С , ЮИ или З вместо север, юг-изток или запад.

en: Show degrees of wind directions
bg: Покажи посока на вятъра в градуси.

en: Displays the degrees of wind directions, e.g. North (20°).
bg: Показва градуса във вертикално направление, например. Север (20 °).

en: N
bg: С

en: NE
bg: СИ

en: E
bg: И

en: SE
bg: ЮИ

en: S
bg: Ю

en: SW
bg: ЮЗ

en: W
bg: З

en: NW
bg: СЗ

en: Variable from !direction_a (!degree_a°) to !direction_b (!degree_b°)
bg: Променлив, от !direction_a (!degree_a°) до !direction_b (!degree_b°)

en: Enter the 4-letter ICAO code of the weather station. If you first need to look up the code, you can use !url_1 or !url_2. Please note that not all stations listed at those URLs are providing weather data and thus may not be supported by this module.
bg: Въведете 4-цифрения ИКАО метеорологични станции. Ако ви трябва първо да намерите кода, използвайте! Url_1 или! Url_2. Моля, имайте предвид, че не всички метеорологични станции, описани на тези връзки осигуряват метеорологични данни, така и някои станции не могат да бъдат подкрепени от този модул.

en: Edit location
bg: Редактирай местоположение

en: Delete location
bg: Изтрий местоположение

en: Default configuration
bg: Настройки по подразбиране

en: Setup the default configuration for new locations.
bg: Конфигурирайте по подразбиране за нови обекти.

en: Delete a location from your custom weather block.
bg: Премахване на местоположението от личния Weather блок.

en: You can add, edit, and delete locations from your custom weather block.
bg: Можете да добавяте, изтривате и редактирате местоположението на своя weather блок .

en: Please note that the block will not be shown until you configure at least one location.
bg: Имайте предвид, че нито една стойност няма да бъде показана, докато не конфигурирате най-малко едно място.

en: Current weather nearby
bg: Текуща прогноза отблизо

en: Location of this weather station:
bg: Метеорологична станция:

en: There are currently no locations.
bg: В момента няма обекти.

en: Create new location
bg: Създаване на ново място

en: Configure the default location
bg: Задаване на стандартно местоположение

en: Use cron to clear the cache once per hour
bg: Използвайте cron да изчистите кеша на всеки час

en: The configuration has been saved.
bg: Настройките бяха запазени

en: The ICAO code is not supported by this module.
bg: Този ИКАО код не се поддържа от този модул.

en: The default configuration has been saved.
bg: Настройките по подразбиране са запазени.

en: The location has been saved.
bg: Местоположението е запазено.

en: Are you sure you want to delete the location %name?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете местоположението?

en: The location has been deleted.
bg: Местоположението е изтрито.

en: North-Northeast
bg: Север-Североизток

en: East-Northeast
bg: Изток-Североизток

en: East-Southeast
bg: Изток-Югоизток

en: South-Southeast
bg: Юг-Югоизток

en: South-Southwest
bg: Юг-Югозапад

en: West-Southwest
bg: Запад-Югозапад

en: West-Northwest
bg: Запад-Северозапад

en: North-Northwest
bg: Север-Северозапад

en: NNE
bg: ССИ

en: ENE
bg: ИСИ

en: ESE
bg: ИЮИ

en: SSE
bg: ЮЮИ

en: SSW
bg: ЮЮЗ

en: WSW
bg: ЗЮЗ

en: WNW
bg: ЗСЗ

en: NNW
bg: ССЗ

en: No sunrise today
bg: Без изгрев днес

en: No sunset today
bg: Без залез днес

en: Sunrise: !sunrise
bg: Изгрев: !sunrise

en: Sunset: !sunset
bg: Залез: !sunset

en: Show time of sunrise and sunset
bg: Показване на времето на изгрев и залез

en: Beaufort
bg: Beaufort мащаб

en: Show compact block
bg: Покажи компактен блок

en: Displays only the name, condition, and temperature of the weather station.
bg: Показва само името, състоянието, и температурата на метеорологичните станции.

en: Beaufort !number
bg: !number Beaufort мащаб

en: You can add, edit, and delete locations from system-wide weather blocks. Moreover, you can specify default values for newly created locations.
bg: Можете да добавяте, изтривате и редактирате място в блок системата на времето. Нещо повече, вие можете да определите стойности по подразбиране за нови обекти.

en: Weather: system-wide !number
bg: Времето: обща !number

en: System-wide block !number
bg: Общ системен блок !number

en: Create new location in block !number
bg: Създаване на ново място в блока !number

en: Create new system-wide block
bg: Конфигуриране на цялата система блок на времето.

en: If you use Drupal's cache, the system weather blocks will not be updated for anonymous users unless the cache is cleared. This happens e.g. when new nodes are created. If you want the system weather blocks to be updated when new weather data is available, you can clear the cache once per hour. Please note that this might slow down your site.
bg: Ако сте пуснали кеширане Drupal, системата за блокиране на времето няма да бъде актуализирана за анонимни посетители, докато кеша не се изчисти. Това се случва, например, когато се създават нови възли. Ако искате да актуализите времето с нови метеорологични данни, можете да изчистите кеша веднъж на час. Моля, имайте предвид, че това може да забави вашата система.

en: Don't display
bg: Не показвай

en: Rel. Humidity
bg: Отн. Влажност

en: Displays the time of sunrise and sunset.
bg: Покажи времето на изгрев и залез.

en: Timezone for sunrise and sunset
bg: Часова зона за изгрева и залеза

en: Choose either Greenwich Mean Time (GMT), Drupal's standard timezone as set in the configuration, or a custom timezone.
bg: Изберете време по Гринуич (GMT), инсталирано в зоната на конфигурацията на Drupal или конкретен часови пояс.

en: Configure system-wide weather blocks and the default configuration for new locations.
bg: Конфигуриране на цялата блок система  по подразбиране за  ново местоположение.

en: Configure a system-wide weather block.
bg: Настройка на цялата Weather система.

en: Delete a location from a system-wide weather block.
bg: Премахване на местоположението от блок времето.

en: light blowing snow
bg: Снежни навявания - ниски

en: light low drifting snow
bg: Слаби снежни навявания

en: light snow
bg: Слаб сняг

en: heavy blowing snow
bg: Големи снежни навявания- ниски

en: heavy low drifting snow
bg: Обилен снеговалеж

en: heavy snow
bg: Силен сняг

en: blowing snow
bg: Снежни навявания

en: low drifting snow
bg: Снежни навявания - високи

en: snow
bg: Сняг

en: Temperature: !temperature1, feels like !temperature2
bg: Температура: !temperature1, усеща се като !temperature2

en: Weather: location of nodes (requires Location or Node Map module)
bg: Времето: местоположението на възли (модули или модул места)

en: Celsius / Fahrenheit
bg: Целзий / Фаренхайт

en: Fahrenheit / Celsius
bg: Фаренайт / Целзий

en: Show windchill temperature
bg: Покажи температурни рекорди

en: Calculates the temperature resulting from windchill. This is how the temperature <q>feels like</q>.
bg: Изчислени на базата на коефициента при температурни рекорди. Това съотношение показва, <q>усеща се като</q>.

en: The string to search for must be between 3 and 64 characters.
bg: Стринга за търсене, трябва да бъде от 3 до 64 символа.

en: Your search did not return any results.
bg: Вашето търсене не намери резултати.

en: Search results for <q>@search</q>
bg: Резултат от търсенето за <q>@search</q>

en: Search for a location
bg: Търсене за място

en: Type in an ICAO code, a name, or a country to search for weather conditions at that location.
bg: Въведете ИКАО код, името или страната за да видите времето в тази област.

en: mist
bg: Мъгла

en: shallow fog
bg: Плитка мъгла

en: partial fog
bg: Частична мъгла

en: patches of fog
bg: Сгъстяваща се мъгла

en: fog
bg: Гъста мъгла

en: smoke
bg: Дим

en: light freezing drizzle
bg: Слаб ръмеж, преминаващ в сняг

en: light drizzle
bg: Слаб ръмеж

en: heavy freezing drizzle
bg: Проливен дъжд, преминаващ в сняг

en: heavy drizzle
bg: Силен ръмеж

en: freezing drizzle
bg: Ръмеж, преминаващ в сняг

en: drizzle
bg: Ръмеж

en: !speed&thinsp;mph
bg: !speed&thinsp;мили/ч

en: !speed&thinsp;knots
bg: !speed&thinsp;възли

en: !speed&thinsp;meter/s
bg: !speed&thinsp;м/с

en: !speed&thinsp;km/h
bg: !speed&thinsp;км/ч

en: gusts up to !speed
bg: порив до !speed

en: !pressure&thinsp;kPa
bg: !pressure&thinsp;кПа

en: !pressure&thinsp;hPa
bg: !pressure&thinsp;хПа

en: !visibility&thinsp;mi
bg: !visibility&thinsp;мили

en: !visibility&thinsp;km
bg: !visibility&thinsp;км

en: !distance&thinsp;mi !direction (!degree°)
bg: !distance&thinsp;мили !direction (!degree°)

en: !distance&thinsp;mi !direction
bg: !distance&thinsp;мили !direction

en: !distance&thinsp;km !direction (!degree°)
bg: !distance&thinsp;км !direction (!degree°)

en: !distance&thinsp;km !direction
bg: !distance&thinsp;км !direction

en: access weather pages
bg: достъп до времето

en: Search for locations and display their current weather.
bg: Търсене за местонахождение и показване на настоящите условия.
