Weather (6.x-5.12) - en to it translation catalogue (29 entries)

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Search
it: Cerca

en: Display settings
it: Impostazioni di visualizzazione

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Temperature: !temperature
it: Temperatura: !temperature

en: Wind: !wind
it: Vento: !wind

en: Pressure: !pressure
it: Pressione: !pressure

en: Rel. Humidity: !rel_humidity
it: Umidità realtiva: !rel_humidity

en: Visibility: !visibility
it: Visibilità: !visibility

en: Reported on:
it: Rilevato il

en: Country
it: Paese

en: Weight
it: Peso

en: North
it: Nord

en: East
it: Est

en: South
it: Sud

en: West
it: Ovest

en: Variable
it: Variabile

en: edit
it: modifica

en: Display
it: Visualizzazione

en: Visibility
it: Visibilità

en: METAR data: !metar
it: dati METAR: !metar

en: Temperature
it: Temperatura

en: Default configuration
it: Configurazione predefinita

en: Location of this weather station:
it: Pozione di questa stazione meteo:

en: The configuration has been saved.
it: La configurazione è stata salvata.
