Weather (6.x-5.14) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Real name
id: Nama asli

en: content
id: konten

en: Cancel
id: Batal

en: Search
id: Pencarian

en: Display settings
id: Pengaturan tampilan

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Country
id: Negara

en: Weight
id: Bobot

en: Variable
id: Variabel

en: Display
id: Tampilan

en: Visibility
id: Visibilitas

en: Default configuration
id: Konfigurasi bawaan

en: The configuration has been saved.
id: Konfigurasi telah disimpan
