Weather (6.x-5.9) - en to mr translation catalogue (42 entries)

en: Save configuration
mr: बदल संरक्षीत करा

en: delete
mr: मिटवा

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Real name
mr: खरे नाव

en: Cancel
mr: रद्द

en: Search
mr: शोध

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Weather
mr: हवामान

en: My weather
mr: माझे हवामान

en: Current weather
mr: सध्याचे हवामान

en: Temperature: !temperature
mr: तापमान: !temperature

en: Wind: !wind
mr: वारे: !wind

en: Pressure: !pressure
mr: दबाव: !pressure

en: Country
mr: देश

en: Select a country to narrow down your search.
mr: तुमचा शोध अरुंद करण्यासाठी देश निवडा

en: Place
mr: स्थळ

en: Select a place in that country for the weather display.
mr: हवामान दिसण्यासाठी त्या देशातील स्थळ निवडा

en: Real name for the selected place
mr: निवडलेल्या स्थळासाठी खरा नाव

en: You may enter another name for the place selected above.
mr: वर निवडलेल्या स्थळासाठी तुम्हाला दुसर नाव एंटर करावा लागेल

en: Weight
mr: मुल्य

en: Few clouds
mr: थोडे ढग

en: Scattered clouds
mr: विस्तारलेले ढग

en: light rain showers
mr: हलक्या पावसाच्या सरी

en: light rain
mr: हलका पाउस

en: heavy rain showers
mr: मुसळधार पावसाच्या सरी

en: heavy rain
mr: मुसळधार पाउस

en: rain showers
mr: पावसाच्या सरी

en: rain
mr: पाउस

en: Calm
mr: शांत

en: North
mr: उत्तर

en: Northeast
mr: उत्तरपूर्व

en: East
mr: पूर्व

en: Southeast
mr: दक्षिण पूर्व

en: South
mr: दक्षिण

en: Southwest
mr: दक्षिण पश्चिमी

en: West
mr: पश्चिम

en: Northwest
mr: उत्तरपश्चिम

en: edit
mr: संपादन

en: Display
mr: दाखवा

en: Drupal
mr: ड्रुपल

en: Temperature
mr: तापमान
