WebDAV for Drupal (6.x-1.0-rc8) - en to cy translation catalogue (17 entries)

en: Delete
cy: Dileu

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Taxonomy
cy: Tacsonomi

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Edit
cy: Golygu

en: Size
cy: Maint

en: Name
cy: Enw

en: Add
cy: Ychwanegu

en: Path
cy: Llwybr

en: Advanced settings
cy: Gosodiadau uwch

en: type
cy: math

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Server settings
cy: Gosodiad y gweinyddwr
