WebDAV for Drupal (6.x-1.0-rc8) - en to de translation catalogue (25 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Submit
de: Speichern/Absenden

en: Operations
de: Operationen

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Taxonomy
de: Taxonomie

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Size
de: Größe

en: Add
de: Hinzufügen

en: Path
de: Pfad

en: Filename
de: Dateiname

en: Advanced settings
de: Erweiterte Einstellungen

en: type
de: Typ

en: Created
de: Erstellt am

en: Nodes
de: Beiträge

en: Verbose
de: Ausführlich

en: Server settings
de: Servereinstellungen

en: Full
de: Vollständig

en: Modified
de: Angepasst

en: Automatic
de: Automatisch

en: Debugging
de: Fehlersuche

en: Compression
de: Kompression

en: Parent folder
de: Übergeordneter Ordner
