WebDAV for Drupal (6.x-1.0-rc8) - en to it translation catalogue (21 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Operations
it: Operazioni

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Taxonomy
it: Tassonomia

en: Yes
it: Si

en: Edit
it: Modifica

en: Size
it: Dimensione

en: Name
it: Nome

en: Add
it: Aggiungi

en: Path
it: Percorso

en: Filename
it: Nome file

en: Advanced settings
it: Impostazioni avanzate

en: type
it: tipo

en: Created
it: Creato

en: Nodes
it: Nodi

en: Verbose
it: Prolisso

en: Server settings
it: Impostazioni server

en: Full
it: Completo

en: Modified
it: Modificato
