Web File Manager (6.x-2.10-rc5) - en to ar translation catalogue (40 entries)

en: title
ar: عنوان

en: Submit
ar: إضافة

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Disabled
ar: مُعَطَّل

en: Enabled
ar: مُفَعَّل

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: File
ar: ملف

en: Date
ar: التاريخ

en: Size
ar: الحجم

en: Search
ar: ابحث

en: Reset
ar: أعد الضبط

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Filename
ar: اسم الملف

en: Attachment
ar: المرفق

en: Permitted file extensions
ar: امتدادات الملفات المسموح بها

en: Upload
ar: ارفع

en: file
ar: ملف

en: Read full article to view attachments.
ar: اقرأ المقال الكامل لتعرض المرفقات.

en: 1 attachment | @count attachments
ar[0]: مرفق واحد
ar[1]: لا مرفقات
ar[2]: مرفقان
ar[3]: @count مرفقات
ar[4]: @count مرفقا
ar[5]: @count مرفق

en: Width
ar: العرض

en: Height
ar: الارتفاع

en: Owner
ar: المالك

en: access denied
ar: الوصول ممنوع

en: Attachments
ar: المرفقات

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction.
ar: أقصى حجم مسموح به للصور معبرا عنه بالعرض×الارتفاع (640×480 مثلا). استخدم صفرا لترفع هذا القيد.

en: The %role file size limit must be a number and greater than zero.
ar: يجب أن يكون الحد الأقصى لملفات دور %role رقما أكبر من الصفر.

en: The %role maximum file size per upload is greater than the total file size allowed per user
ar: الحد الأقصى للملف في دور %role أكبر من إجمالي حجوم الملفات المسموح للمستخدم الواحد

en: Maximum resolution for uploaded images
ar: أقصى وضوح للصور المرفوعة

en: WIDTHxHEIGHT
ar: العرض×الارتفاع

en: Maximum file size per upload
ar: أقصى حجم للملف المرفوع

en: Total file size per user
ar: الحجم الكلي لملفات المستخدم

en: The maximum size of all files a user can have on the site (in megabytes).
ar: الحجم الأقصى لكل الملفات التي يستطيع المستخدم وضعها على الموقع (بالميجابايت).

en: [<a href="@link">more help...</a>]
ar: [<a href="@link">مزيد من المساعدة...</a>]

en: Delete role
ar: احذف الدور

en: Save role
ar: احفظ الدور

en: Resize
ar: تغيير الحجم

en: Add role
ar: أضف دورا

en: language
ar: اللغة
