Web File Manager (6.x-2.13-beta1) - en to da translation catalogue (70 entries)

en: Title
da: Titel

en: user
da: bruger

en: title
da: titel

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Cancel
da: Annullér

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: File
da: Fil

en: File path
da: Filsti

en: Date
da: Dato

en: Size
da: Størrelse

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: Name
da: Navn

en: settings
da: indstillinger

en: Node ID
da: Indholdselement ID

en: Label
da: Etiket

en: Filename
da: Filnavn

en: name
da: navn

en: Attachment
da: Bilag

en: Permitted file extensions
da: Tilladte filtyper

en: file
da: fil

en: User ID
da: Bruger ID

en: Date Format
da: Datoformat

en: File ID
da: Fil-ID

en: Read full article to view attachments.
da: Læs hele artiklen for at se vedhæftede filer.

en: 1 attachment | @count attachments
da[0]: 1 bilag
da[1]: @count bilag

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: Owner
da: Ejer

en: node
da: indholdselement

en: directory
da: mappe

en: Directory
da: Mappe

en: access denied
da: adgang nægtet

en: Anonymous
da: Anonym

en: description
da: beskrivelse

en: Close
da: Luk

en: Folder
da: Mappe

en: Modified
da: Ændret

en: Attachments
da: Bilag

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction.
da: Den maksimale størrelse udtrykt som BREDDExHØJDE (f.eks. 640x480). Vælg 0 hvis du ikke ønsker nogen begrænsning.

en: Depending on your sever environment, these settings may be changed in the system-wide php.ini file, a php.ini file in your Drupal root directory, in your Drupal site's settings.php file, or in the .htaccess file in your Drupal root directory.
da: Afhængigt af dit servermiljø kan indstillingerne ændres i den globale php.ini, en php.ini i roden af din Drupal-mappe, i sitets settings.php eller i .htaccess-filen i roden af din Drupal-mappe.

en: The %role file size limit must be a number and greater than zero.
da: Den maksimale filstørrelse pr. overførsel for %role skal være et tal større end nul.

en: The %role maximum file size per upload is greater than the total file size allowed per user
da: Den maksimale filstørrelse pr. overførsel for %role er større end den samlede størrelse pr. bruger.

en: Maximum resolution for uploaded images
da: Maksimal opløsning af uploadede billeder

en: The maximum allowed image size (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction.
da: Den maksimale billedstørrelse (f.eks. 640x480). Vælg 0 hvis du ikke ønsker nogen begrænsning.

en: WIDTHxHEIGHT
da: BREDDExHØJDE

en: Maximum file size per upload
da: Maksimal filstørrelse

en: Total file size per user
da: Samlet filstørrelse

en: The maximum size of all files a user can have on the site (in megabytes).
da: Maksimal størrelse af alle filer en bruger kan have på sitet (i megabytes).

en: File Browser
da: Filvælger

en: File Upload
da: Fil upload

en: The image was resized to fit within the maximum allowed resolution of %resolution pixels.
da: Dit billede er blevet skaleret for at passe til den maksimale opløsning på %resolution billedpunkter.

en: [<a href="@link">more help...</a>]
da: [<a href="@link">mere hjælp...</a>]

en: Upload file
da: Upload fil

en: Clear
da: Ryd

en: configuration
da: konfiguration

en: Delete File
da: Slet fil

en: Delete role
da: Slet rolle

en: Save role
da: Gem rolle

en: Resize
da: Tilpas størrelse

en: Add role
da: Tilføj rolle

en: Instructions:
da: Instruktioner:

en: download file
da: download fil

en: The label for this field that will be displayed to end users if the style requires it.
da: Dette felts mærkat som vises til slutbrugeren hvis udseendet kræver det.

en: language
da: sprog

en: refresh
da: opdatér
