Web File Manager (6.x-2.13) - en to sv translation catalogue (78 entries)

en: Title
sv: Titel

en: user
sv: användare

en: title
sv: titel

en: Delete
sv: Radera

en: Submit
sv: Skicka

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: cron
sv: schemalagda aktiviteter

en: File
sv: Fil

en: File path
sv: Filsökväg

en: Date
sv: Datum

en: Size
sv: Storlek

en: Search
sv: Sök

en: Reset
sv: Återställ

en: Name
sv: Namn

en: settings
sv: inställningar

en: Node ID
sv: Nod-ID

en: Label
sv: Etikett

en: File Size
sv: Filstorlek

en: Filename
sv: Filnamn

en: link
sv: länk

en: name
sv: namn

en: Attachment
sv: Bilaga

en: Permitted file extensions
sv: Tillåtna filändelser

en: Upload
sv: Ladda upp

en: file
sv: fil

en: User ID
sv: Användar-ID

en: File ID
sv: Filens ID

en: Read full article to view attachments.
sv: Läs den fullständiga artikeln för att se bilagor.

en: 1 attachment | @count attachments
sv[0]: 1 bilaga
sv[1]: @count bilagor

en: Width
sv: Bredd

en: Height
sv: Höjd

en: Owner
sv: Ägare

en: node
sv: nod

en: directory
sv: mapp

en: Directory
sv: Katalog

en: access denied
sv: åtkomst nekad

en: Anonymous
sv: Gäst

en: description
sv: beskrivning

en: Close
sv: Stäng

en: Folder
sv: Mapp

en: Modified
sv: Modifierad

en: Attachments
sv: Bilagor

en: With links
sv: Med länkar

en: Without links
sv: Utan länkar

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction.
sv: Den största tillåtna bildstorleken uttryckt som BREDDxHÖJD (till exempel 640x480). Välj 0 för obegränsad storlek.

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size MB.
sv: Dina inställningar för PHP begränsar den största filstorleken per uppladdning till %size MB.

en: Depending on your sever environment, these settings may be changed in the system-wide php.ini file, a php.ini file in your Drupal root directory, in your Drupal site's settings.php file, or in the .htaccess file in your Drupal root directory.
sv: Beroende på din servermiljö kan dessa inställningar ändras i systemets fil php.ini, en fil php.ini i din rotkatalog för Drupal, i din fil settings.php för din webbplats genom Drupal eller i filen .htaccess i din rotkatalog för Drupal.

en: The %role file size limit must be a number and greater than zero.
sv: Filstorlekens begränsning för %role måste vara ett tal och större än noll.

en: The %role maximum file size per upload is greater than the total file size allowed per user
sv: Den största filstorleken per uppladdning för %role är större än den tillåtna totala filstorleken per användare.

en: Maximum resolution for uploaded images
sv: Största upplösning för uppladdade bilder

en: The maximum allowed image size (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction.
sv: Den maximat tillåtna bildstorleken (t.ex. 640x480). Välj 0 för obegränsad storlek.

en: WIDTHxHEIGHT
sv: BREDDxHÖJD

en: Maximum file size per upload
sv: Maximal filstorlek per uppladdning

en: Total file size per user
sv: Total filstorlek per användare

en: The maximum size of all files a user can have on the site (in megabytes).
sv: Den maximala storleken på alla filer som en användare tillåts ha på webbplatsen (i megabyte).

en: File Browser
sv: Filhanterare

en: File Upload
sv: Filuppladdning

en: The image was resized to fit within the maximum allowed resolution of %resolution pixels.
sv: Storleken på din bild ändrades för att passa inom den maximalt tillåtna bildstorleken på %resolution pixlar.

en: [<a href="@link">more help...</a>]
sv: [<a href="@link">mer hjälp...</a>]

en: Upload file
sv: Ladda upp fil

en: Clear
sv: Rensa

en: Cron
sv: Schemalagda aktiviteter

en: width
sv: bredd

en: height
sv: höjd

en: Delete File
sv: Radera fil

en: Delete role
sv: Radera roll

en: Debug
sv: Felsök

en: Save role
sv: Spara roll

en: Resize
sv: Ändra storlek

en: Add role
sv: Lägg till roll

en: mm/dd/yy
sv: yy-mm-dd

en: download file
sv: ladda ned fil

en: The label for this field that will be displayed to end users if the style requires it.
sv: Etiketten för detta fält som visas för slutanvändare om stilen kräver det.

en: language
sv: språk
