Web File Manager (6.x-2.16-rc1) - en to ml translation catalogue (19 entries)

en: Title
ml: തലക്കെട്ട്

en: user
ml: ഉപയോക്താവ്

en: Delete
ml: മായ്ക്കുക

en: Submit
ml: സമര്‍പ്പിക്കു

en: Cancel
ml: രദ്ദാക്കുക

en: Disabled
ml: സജ്ജീകരിക്കാത്തത്

en: Enabled
ml: സജ്ജമാക്കി

en: Yes
ml: അതെ

en: No
ml: അല്ല

en: cron
ml: ക്രോണ്‍

en: Date
ml: തിയ്യതി

en: Search
ml: തിരയൂ

en: Reset
ml: പുനഃക്രമീകരണം

en: Name
ml: പേര്

en: Upload
ml: അപ്‌ലോഡ്

en: file
ml: ഫയല്‍

en: access denied
ml: പ്രവേശനം തടഞ്ഞിരിക്കുന്നു

en: Anonymous
ml: അഞ്ജാതന്‍

en: [<a href="@link">more help...</a>]
ml: [<a href="@link">കൂടുതല്‍ സഹായത്തിനായി...</a>]
