Web File Manager (6.x-2.16) - en to fi translation catalogue (72 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: user
fi: käyttäjä

en: title
fi: otsikko

en: Delete
fi: Poista

en: Submit
fi: Lähetä

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: cron
fi: cron-ajastin

en: File
fi: Tiedosto

en: File path
fi: Tiedostopolku

en: version
fi: versio

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Size
fi: Koko

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: settings
fi: asetukset

en: Label
fi: Tunnus

en: Filename
fi: Tiedoston nimi

en: link
fi: linkki

en: Attachment
fi: Liite

en: Permitted file extensions
fi: Sallitut tiedostopäätteet

en: Upload
fi: Siirrä

en: file
fi: tiedosto

en: User ID
fi: Käyttäjän ID

en: Date Format
fi: Aikaformaatti

en: File ID
fi: Tiedoston ID

en: Read full article to view attachments.
fi: Lue koko artikkeli nähdäksesi sen liitteet.

en: 1 attachment | @count attachments
fi[0]: 1 liite
fi[1]: @count liitettä

en: Width
fi: Leveys

en: Height
fi: Korkeus

en: Owner
fi: Omistaja

en: node
fi: solmu

en: directory
fi: hakemisto

en: Directory
fi: Hakemisto

en: access denied
fi: pääsy kielletty

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: description
fi: kuvaus

en: Close
fi: Sulje

en: Modified
fi: Muokattu

en: Attachments
fi: Liitteet

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction.
fi: Suurin sallittu kuvan koko muodossa LEVEYSxKORKEUS (esim 640x480).  Arvolla 0 ei rajoituksia.

en: The %role file size limit must be a number and greater than zero.
fi: %role tiedostokoon rajoitus täytyy olla numero ja suurempi kuin nolla.

en: The %role maximum file size per upload is greater than the total file size allowed per user
fi: %role suurin sallittu yksittäisen latauksen tiedostokoko on suurempi kuin sallittu tiedostojen yhteenlaskettu käyttäjäkohtainen koko

en: Maximum resolution for uploaded images
fi: Tallennettavien kuvien suurin sallittu tarkkuus

en: The maximum allowed image size (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction.
fi: Suurin sallittu kuvakoko (esim. 640x480). Syötä 0 poistaaksesi rajoituksen.

en: WIDTHxHEIGHT
fi: LEVEYSxKORKEUS

en: Maximum file size per upload
fi: Suurin latauskohtainen tiedostokoko

en: Total file size per user
fi: Tiedostojen käyttäjäkohtainen kokonaismäärä

en: File Browser
fi: Tiedostoselain

en: File Upload
fi: Tiedoston lataus palvelimelle

en: Uploaded file will be saved to the current directory.
fi: Palvelimelle ladattu tiedosto tallennetaan tähän hakemistoon.

en: [<a href="@link">more help...</a>]
fi: [<a href="@link">lisää ohjeita...</a>]

en: Upload file
fi: Palvelimelle ladattava tiedosto

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: Style
fi: Tyyli

en: Permissions
fi: Käyttöoikeudet

en: width
fi: leveys

en: height
fi: korkeus

en: Delete File
fi: Poista tiedosto

en: Delete role
fi: Poista rooli

en: Debug
fi: Debuggaa

en: Save role
fi: Tallenna rooli

en: Resize
fi: Muuta kokoa

en: Add role
fi: Lisää rooli

en: language
fi: kieli

en: Download !filename
fi: Lataa !filename

en: File Information Extension
fi: File information -moduuli
