Web File Manager (6.x-2.16) - en to kn translation catalogue (59 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: user
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: title
kn: ತಲೆಬರಹ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: cron
kn: ಕ್ರಾನ್

en: File
kn: ಕಡತ

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Size
kn: ಗಾತ್ರ

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Filename
kn: ಕಡತದಹೆಸರು

en: link
kn: ಸಂಪರ್ಕಕೊಂಡಿ

en: Upload
kn: ಅಪ್ ಲೋಡ್ ಮಾಡಿ

en: file
kn: ಕಡತ

en: User ID
kn: ಬಳಕೆದಾರನ ಐಡಿ

en: Date Format
kn: ದಿನಾಂಕ ವಿನ್ಯಾಸ

en: Width
kn: ಅಗಲ

en: Height
kn: ಎತ್ತರ

en: Owner
kn: ಮಾಲಿಕ

en: directory
kn: ಕಡತಕೋಶ

en: Directory
kn: ಕಡತಕೋಶ

en: access denied
kn: ನಿಲುಕಣೆಯನ್ನು ನಿರಾಕರಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Anonymous
kn: ಅನಾಮಧೇಯ

en: description
kn: ವಿವರಣೆ

en: Close
kn: ಮುಚ್ಚು

en: Folder
kn: ಹೊಸ ಕಡತಕೋಶ

en: Modified
kn: ಮಾರ್ಪಡಿಸಲಾದ

en: Attachments
kn: ಲಗತ್ತುಗಳು

en: File Browser
kn: ಕಡತ ವೀಕ್ಷಕ

en: Clear
kn: ತೆರವುಗೊಳಿಸು

en: Style
kn: ಶೈಲಿ

en: Permissions
kn: ಅನುಮತಿಗಳು

en: Metadata
kn: ಮೆಟಾಡಾಟ

en: configuration
kn: ಸಂರಚನೆ

en: Delete File
kn: ಕಡತವನ್ನು ಅಳಿಸಿಹಾಕು

en: Debug
kn: ದೋಷದ ಹುಡುಕಾಟ

en: Save role
kn: ಪಾತ್ರವನ್ನು ಉಳಿಸಿ

en: Default behavior
kn: ಪೂರ್ವನಿಯೋಜಿತ ವರ್ತನೆ

en: permission denied
kn: ಅನುಮತಿಯು ನಿರಾಕರಿಸಲ್ಪಟ್ಟಿದೆ

en: mm/dd/yy
kn: ತಾರೀಕು(ತಿಂಗಳು/ದಿನಾಂಕ/ವರ್ಷ)

en: Permission denied
kn: ಅನುಮತಿಯನ್ನು ನಿರಾಕರಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Rename File
kn: ಕಡತವನ್ನು ಪುನರ್ ಹೆಸರಿಸು

en: Display the path of the file
kn: ಕಡತದ ಪಥವನ್ನು ಪ್ರದರ್ಶಿಸು

en: Display the size of the file
kn: ಕಡತದ ಗಾತ್ರವನ್ನು ಪ್ರದರ್ಶಿಸು

en: Mime/Type
kn: ಮೈಮ್/ಬಗೆ

en: Display the mime/type of the file
kn: ಕಡತದ ಮೈಮ್ ಬಗೆಯನ್ನು ಪ್ರದರ್ಶಿಸು

en: File Creation Date
kn: ಕಡತವನ್ನು ಸೃಷ್ಟಿಸಿಸ್ದ ದಿನ

en: File Language
kn: ಕಡತದ ಭಾಷೆ

en: File Publisher
kn: ಕಡತದ ಪ್ರಕಾಶಕ

en: Download Count
kn: ಡೌನ್ ಲೋಡ್ ಆದ ಸಲ
