Webform2PDF (6.x-2.4) - en to pt translation catalogue (19 entries)

en: Reset to defaults
pt: Restaurar para as configurações padrão

en: Submit
pt: Enviar

en: General settings
pt: Configurações gerais

en: Save
pt: Salvar

en: Font Size
pt: Tamanho da Fonte

en: Download PDF
pt: Baixar PDF

en: View
pt: Ver

en: key
pt: chave

en: E-mail settings
pt: Configurações de email

en: Font Family
pt: Família de Fonte

en: Landscape
pt: Paisagem

en: Portrait
pt: Retrato

en: There are no submissions for this form. <a href="!url">View this form</a>.
pt: Não há submissões para este formulário. <a href="!url">Ver este formulário</a>.

en: Paper size
pt: Tamanho do papel

en: Page orientation
pt: Orientação da página

en: Align left
pt: Alinhar à esquerda

en: Align center
pt: Centralizar

en: Align right
pt: Alinhar à direita

en: @sid (draft)
pt: @sid (rascunho)
