Webform HTML textarea (6.x-1.1) - en to da translation catalogue (16 entries)

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: Formatting guidelines
da: Retningslinjer for formatering

en: Webform
da: Webformular

en: Default value
da: Standardværdi

en: The default value of the field.
da: Feltets standardværdi.

en: Left Blank
da: Tomme

en: User entered value
da: Indtastet af bruger

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
da: Gør dette felt skrivebeskyttet. Nyttigt til at angive en standardværdi som ikke kan ændres.

en: Average submission length in words (ex blanks)
da: Gennemsnitlig længde af bidrag

en: Resizable
da: Tilpas størrelse

en: Leaving blank will use the default size.
da: Lad feltet stå tomt for at bruge standardstørrelsen.

en: Make this field resizable by the user.
da: Gør det muligt for brugeren at ændre størrelsen af dette felt.

en: Width of the textarea.
da: Tekstområdets bredde.

en: Height of the textarea.
da: Tekstområdets højde.
