Webform HTML Textarea (6.x-1.1) - en to tr translation catalogue (10 entries)

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Formatting guidelines
tr: Biçimlendirme kılavuzu

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: The default value of the field.
tr: Alanın varsayılan değeri.

en: Left Blank
tr: Sol Boşluk

en: User entered value
tr: Girilen değer

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
tr: Bu alanı düzenlenemez yap. Değiştirilemeyen öntanımlı değer için kullanışlıdır.

en: Width of the textarea.
tr: Yazı alanı genişliği
