Webform HTML Textarea (6.x-1.3) - en to fi translation catalogue (16 entries)

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Width
fi: Leveys

en: Height
fi: Korkeus

en: Formatting guidelines
fi: Muotoiluohjeet

en: Webform
fi: Verkkolomake

en: Default value
fi: Oletusarvo

en: The default value of the field.
fi: Kentän oletusarvo.

en: Left Blank
fi: Jätetty vastaamatta

en: User entered value
fi: Käyttäjän antama arvo

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
fi: Määrittele tämä kenttä ei-muokattavaksi. Toiminto on käytännöllinen kiinteiden oletusarvojen asettamisessa.

en: Average submission length in words (ex blanks)
fi: Vastausten keskimääräinen pituus (poisluettuna tyhjät)

en: Resizable
fi: Muuttuvakokoinen

en: Leaving blank will use the default size.
fi: Jos kenttä on tyhjä, käytetään oletusarvoista kokoa.

en: Make this field resizable by the user.
fi: Anna käyttäjän muuttaa kentän kokoa.

en: Width of the textarea.
fi: Tekstialueen leveys

en: Height of the textarea.
fi: Tekstialueen korkeus
