Webform Mailchimp (6.x-1.0) - en to da translation catalogue (16 entries)

en: Webform
da: Webformular

en: Left Blank
da: Tomme

en: User entered value
da: Indtastet af bruger

en: User email as default
da: Bruger-e-mail som standard

en: Set the default value of this field to the user email, if he/she is logged in.
da: Sæt standardværdien af dette felt til brugerens e-mail-adresse hvis han/hun er logget ind.

en: Average submission length in words (ex blanks)
da: Gennemsnitlig længde af bidrag

en: %value is not a valid email address.
da: %value er ikke en gyldig e-mail-adresse.

en: E-mail address for newsletter "%name" is required.
da: E-mail adresse for nyhedsbrevet "%name" skal indtastes.

en: You do not have any Mailchimp lists defined.
da: Du har ingen Mailchimp lister defineret.

en: Choose list
da: Vælg liste

en: Choose which list that the user can subscribe to.
da: Vælg hvilken liste brugeren kan tilmelde sig.

en: Sign up to a newsletter.
da: Tilmeld dig et nyhedsbrev.

en: Subscribe to newsletter
da: Tilmelding til nyhedsbrev

en: Could not get valid Mailchimp API object
da: Kunne ikke hente et gyldigt Mailchimp API objekt

en: E-mail subscribed: %email
da: E-mail %email tilmeldt nyhedsbrevet

en: E-mail not subscribed: %email
da: E-mail %email ikke tilmeldt nyhedsbrevet
