Webform Patched (6.x-2.9-beta1) - en to id translation catalogue (40 entries)

en: Title
id: Judul

en: E-mail
id: Email

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Operations
id: Perintah

en: Value
id: Nilai

en: Username
id: Nama anggota

en: Type
id: Jenis

en: Cancel
id: Batalkan

en: Description
id: Keterangan

en: Disabled
id: Non-aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Download
id: Unduh

en: Advanced options
id: Opsi lanjutan

en: Weight
id: Urutan

en: Types
id: Tipe

en: Category
id: Kategori

en: Name
id: Nama

en: Preview
id: Tinjauan

en: Default
id: Bawaan

en: Time
id: Waktu

en: Add
id: Tambahkan

en: View
id: Lihat

en: Advanced settings
id: Pengaturan lanjutan

en: User
id: Anggota

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
id: Pilihan. Pada menu, semakin besar angka maka akan ditempatkan semakin ke bawah, begitu juga sebaliknya.

en: All
id: Semua

en: Year
id: Tahun

en: To
id: Untuk

en: Custom
id: Atur sendiri

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Month
id: Bulan

en: Unlimited
id: Tak terbatas

en: Day
id: Hari

en: Table
id: Tabel

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Results
id: Hasil

en: !name field is required.
id: !name harus diisi.

en: Publish
id: Tampilkan
