Webform Patched (6.x-2.900) - en to hi translation catalogue (64 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: E-mail
hi: ई-मेल

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Value
hi: मान

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Type
hi: प्रकार

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Download
hi: डाउनलोड

en: Advanced options
hi: विस्तारित विकल्प

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Weight
hi: मान

en: Types
hi: प्रकार

en: Multiple
hi: विभिन्न

en: Category
hi: वर्ग

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Time
hi: समय

en: Add
hi: जोड़ें

en: View
hi: देखें

en: Advanced settings
hi: एडवांस सेटिंग

en: Component
hi: अंग

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Options
hi: विकल्प

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
hi: वैकल्पिक। मेनू में, भारी सामान डूब जाएगी और हल्का आइटम शीर्ष नजदीक तैनात किया जाएगा

en: All
hi: सभी

en: Submitted
hi: प्रस्तुत

en: Year
hi: वर्ष

en: Off
hi: बंद

en: To
hi: को

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Media
hi: मीडिया

en: Month
hi: माह

en: Unlimited
hi: अनिश्चित

en: Day
hi: दिन

en: Table
hi: तालिका

en: am
hi: पूर्वान्ह

en: Configuration
hi: विन्यास

en: IP Address
hi: IP पता

en: minute
hi: मिनट

en: Clear
hi: साफ़ करें

en: hour
hi: घंटा

en: Empty
hi: खाली

en: Results
hi: परिणाम

en: !name field is required.
hi: !name फील्ड जरुरी है

en: Submissions
hi: प्रस्तुतियाँ

en: Analysis
hi: विश्लेषण

en: Clear Form Submissions
hi: फ़ॉर्म प्रस्तुतियाँ साफ़ करें

en: Are you sure you want to delete all submissions for this form?
hi: आप इस फार्म के लिए सभी प्रस्तुतियों को मिटाना चाहते हैं, क्या आप निःसन्देह हैं?

en: Webform %title entries cleared.
hi: वेबफ़ॉर्म %title की प्रविष्टियां सॉफ कर दी गयीं

en: Delete Form Submission
hi: फार्म प्रस्तुतियाँ को हटाओ

en: Are you sure you want to delete this submission?
hi: इस प्रस्तुति को मिटाना चाहते हैं, क्या आप निःसंदेह हैं

en: Submitted values are
hi: प्रस्तुत मूल्य हैं

en: Default value
hi: डिफ़ॉल्ट मूल्य

en: Timezone
hi: समय क्षेत्र

en: Publish
hi: प्रकाशित करें
