Webform Patched (6.x-2.900) - en to oc translation catalogue (58 entries)

en: Title
oc: Títol

en: E-mail
oc: Corrièr electronic

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Operations
oc: Accions

en: Value
oc: Valor

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: Type
oc: Tipe

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Download
oc: Telecargament

en: Advanced options
oc: Opcions avançadas

en: Edit
oc: Modificar

en: Weight
oc: Pes

en: Types
oc: Tipes

en: Multiple
oc: Multipla

en: Category
oc: Categoria

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: Preview
oc: Apercebut

en: Default
oc: Per defaut

en: Time
oc: Ora

en: Add
oc: Apondre

en: View
oc: Veire

en: key
oc: clau

en: Advanced settings
oc: Paramètres avançats

en: User
oc: Utilizaire

en: Options
oc: Opcions

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
oc: Facultatiu. Dins lo menú, los elements del pes mai elevat seràn posicionats cap al bas e los elements del pes mai feble seràn posicionats amont.

en: All
oc: Tot

en: Submitted
oc: Somés

en: Year
oc: Annada

en: Off
oc: Desactivat

en: To
oc: A

en: Custom
oc: Personalizat

en: Width
oc: Largor

en: Height
oc: Nautor

en: Media
oc: Mèdia

en: Month
oc: Mes

en: Unlimited
oc: Illimitat

en: Day
oc: Jorn

en: Table
oc: Tablèu

en: Configuration
oc: Configuracion

en: Clone
oc: Clonar

en: IP Address
oc: Adreça IP

en: Root
oc: Raiç

en: minute
oc: minuta

en: Clear
oc: Escafar

en: hour
oc: ora

en: Empty
oc: Void

en: Results
oc: Resultats

en: !name field is required.
oc: Lo camp !name es requis.

en: Default value
oc: Valor per defaut

en: Timezone
oc: Fus orari

en: Publish
oc: Publicar

en: Submit button text
oc: Tèxte del boton de somission
