Webform Patched (6.x-2.900) - en to tr translation catalogue (197 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: E-mail
tr: E-posta

en: Delete
tr: Sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Operations
tr: İşlemler

en: Value
tr: Değer

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Type
tr: Tip

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Download
tr: İndir

en: Advanced options
tr: Gelişmiş seçenekler

en: Edit
tr: Düzenle

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Types
tr: Tipler

en: Multiple
tr: Çoklu

en: Category
tr: Kategori

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Default
tr: Varsayılan

en: Archives
tr: Arşivler

en: Time
tr: Zaman

en: Add
tr: Ekle

en: View
tr: Görüntüle

en: Advanced settings
tr: Gelişmiş ayarlar

en: Component
tr: Bileşen

en: User
tr: Kullanıcı

en: Options
tr: Seçenekler

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
tr: Seçime bağlı. Ağırlığı daha fazla olan öğeler menüde aşağıya inerken hafif öğeler daha yukarıya çıkar.

en: All
tr: Tümü

en: Submitted
tr: Girdi Tarihi

en: Year
tr: Yıl

en: Off
tr: Kapalı

en: To
tr: Kime

en: Custom
tr: Özel

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Media
tr: Medya

en: Month
tr: Ay

en: Unlimited
tr: Sınırsız

en: Day
tr: Gün

en: Table
tr: Tablo

en: am
tr: öö

en: pm
tr: ös

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Clone
tr: Kopya

en: IP Address
tr: IP Adresi

en: Collapsible
tr: Açılır-Kapanır

en: Root
tr: Kök

en: minute
tr: dakika

en: Clear
tr: Temizle

en: hour
tr: saat

en: E-mail subject
tr: E-posta konusu

en: Empty
tr: Boş

en: Maxlength
tr: Maksimum uzunluk

en: Results
tr: Sonuçlar

en: Documents
tr: Belgeler

en: !name field is required.
tr: !name alanı zorunludur.

en: Submissions
tr: Gönderimler

en: Analysis
tr: Analiz

en: Clear Form Submissions
tr: Form Gönderilerini Temizle

en: Are you sure you want to delete all submissions for this form?
tr: Bu form için tüm gönderimleri silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Webform %title entries cleared.
tr: Webform %title girdileri silindi.

en: Delete Form Submission
tr: Form Gönderisini Sil

en: Are you sure you want to delete this submission?
tr: Bu form gönderisini silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Submitted values are
tr: Gönderilen değerler:

en: responses
tr: yanıt

en: <p>This module lets you create forms or questionnaires and define their content. Submissions from these forms are stored in the database and optionally also sent by e-mail to a predefined address.</p>
          <p>Here is how to create one:</p>
          <ul>
           <li>Go to Create Content and add a webform</li>
           <li>Add a description to be displayed as a teaser and above the actual form.</li>
           <li>Add a confirmation message or redirect node that is to be displayed after successful submission.</li>
           <li>Add one or more components to your form.</li>
           <li>Optionally add an e-mail address to which submissions will be sent. If no email address is specified, no e-mail will be sent when submissions are made through the form.</li>
           <li>Optionally select an e-mail (or hidden) component that will be used to populate the return e-mail address on any sent e-mail.</li>
           <li>Optionally select a textfield (or hidden) component that will be used to populate the subject e-mail field on any sent e-mail.</li>
          </ul>
          <p>Help on adding and configuring the components will be shown after you add your first component.</p>
          <p>The content of submitted forms is stored in the database table <i>webform_submitted_data</i> as key-value pairs.</p>
tr: <p>Bu eklenti formlar ve soru kağıtları oluşturmanıza ve içeriklerini belirlemenize olanak sağlar. Bu formlardan gelen gönderiler veritabanında depolanır ve seçime bağlı olarak önceden belirlenmiş bir e-posta adresine gönderilir.</p>
    	<p>Nasıl bir tane oluşturacağınıza dair örnek:</p>
    	<ul>
    		<li>İçerik Oluştur'a gidin ve bir webform ekleyin.</li>
    		<li>Esas formun üst kısmında özet olarak görünecek bir açıklama ekleyin.</li>
    		<li>Bir onay mesajı ekleyin veya başarılı bir göndermeden sonra görünecek düğüme yönlendirin.</li>
    		<li>Formunuza bir veya daha fazla bileşen ekleyin.</li>
    		<li>Seçime bağlı olarak gönderilerin yollanacağı bir e-posta adresi belirtin. Eğer bir e-posta adresi belirtilmezse, form aracılığı ile yapılan gönderilerde bir e-posta yollanmaz.</li>
    		<li>Seçime bağlı olarak bir e-posta bileşenini (veya gizli bir bileşeni) geri dönüş e-posta adresini üretmek üzere seçin.</li>
    		<li>Seçime bağlı olarak bir metin alanını (veya gizli bir bileşeni) gönderilen e-postanın konu alanını üretmek üzere seçin.</li>
    	</ul>
    	<p>Bileşenleri ekleme ve yapılandırmayla ilgili yardım ilk bileşeninizi ekledikten sonra görüntülenecektir.</p>
    	<p>Gönderilen formların içeriği anahtar-değer çiftleri olarak <i>webform_submitted_data</i> isimli veritabanı tablosunda saklanmaktadır.</p>

en: A webform can be a questionnaires, contact or request forms. It can be used to let visitors make contact, register for a event or to enable a complex survey.
tr: Bir Webform bir anket, kişi veya talep formları olabilir. Ziyaretçiler için iletişim kurabilecekleri bir yapı ya da kompleks şekillerde anketler oluşturabilirsiniz.

en: View and edit all the available webforms on your site.
tr: Sitenizdeki bütün webformlarını görüntüleyin ve düzenleyin.

en: Global configuration of webform functionality.
tr: Webform fonksiyonlarının genel ayarları.

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
tr: Kullanıcılarınızın erişebileceği yeni bir form veya anket oluşturun. Gönderilerin sonuçları, istatistikleri ayrıcalıklı kullanıcılar için erişilebilir halde olacaktır.

en: Go to form
tr: Forma git

en: View this form.
tr: Bu formu göster.

en: Log submissions
tr: Gönderilerin kaydını tut

en: Webform Settings
tr: Webform Ayarları

en: Text to be shown as teaser and before the form.
tr: Formun önünde özet açıklama olarak görünecek metin.

en: Confirmation message or redirect URL
tr: Onay iletisi ya da yönlendirme URL'si

en: Mandatory
tr: Zorunlu

en: E-mail to address
tr: E-posta adresi

en: E-mail from name
tr: E-posta adı

en: E-mail from address
tr: Gönderen e-posta adresi

en: ever
tr: her zaman

en: every hour
tr: her saat

en: every day
tr: her gün

en: every week
tr: her hafta

en: No Components, add a component below.
tr: Hiçbir bileşen yok, aşağıdan bir bileşen ekleyin.

en: Edit component: @name (@type)
tr: Bileşen düzenle: @name (@type)

en: Field Key
tr: Alan Anahtarı

en: Check this option if the user must enter a value.
tr: Kullanıcının bir değer girmesi gerekiyorsa bu seçeneği işaretleyin.

en: Previous submission
tr: Önceki gönderi

en: Next submission
tr: Sonraki gönderi

en: Submission Information
tr: Gönderi Bilgileri

en: Submitted by !name
tr: Gönderen !name

en: Next Page >
tr: Sonraki Sayfa >

en: < Previous Page
tr: < Önceki Sayfa

en: Go back to the form
tr: Forma geri dön

en: create webforms
tr: Webform oluştur

en: edit own webforms
tr: Kendi webform'larını düzenleme

en: edit webforms
tr: Webform'ları düzenleyebilme

en: access webform results
tr: Webform sonuçlarına erişme

en: clear webform results
tr: Webform sonuçlarını silebilme

en: access own webform submissions
tr: kendi webform gönderilerine eriş

en: edit own webform submissions
tr: kendi webform gönderilerini düzenle

en: edit webform submissions
tr: webform gönderilerini düzenle

en: use PHP for additional processing
tr: ek işlemler için PHP kullanımı

en: Enables the creation of forms and questionnaires.
tr: Form ve anket oluşturulmasına izin verir.

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: The default value of the field.
tr: Alanın varsayılan değeri.

en: Timezone
tr: Saat dilimi

en: Automatically adjust the time during daylight savings.
tr: Günışığından yararlanma zamanını otomatik ayarla.

en: Presents month, day, and year fields.
tr: Ay, gün ve yıl alanlarını sunar.

en: Left Blank
tr: Sol Boşluk

en: User entered value
tr: Girilen değer

en: Width of the textfield.
tr: Metin alanının genişliği.

en: User email as default
tr: Öntanımlı olarak kullanıcı e-postası

en: Set the default value of this field to the user email, if he/she is logged in.
tr: Bu alanın öntanımlı değerini, eğer giriş yapmış ise kullanıcının e-postası olarak belirle.

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
tr: Bu alanı düzenlenemez yap. Değiştirilemeyen öntanımlı değer için kullanışlıdır.

en: Collapsed by Default
tr: Varsayılan olarak kapalı

en: Web Images
tr: Web Resimleri

en: Additional Extensions
tr: Ek uzantılar

en: Max Upload Size
tr: Maksimum Dosya Boyutu

en: Enter the max file size a user may upload (in KB).
tr: Bir kullanıcının yükleyebileceği maksimum dosya boyutu (KB cinsinden).

en: Upload Directory
tr: Yükleme dizini

en: Webform uploads are always saved in the site files directory. You may optionally specify a subfolder to store your files.
tr: Webform yüklemeleri her zaman sitenin dosya dizinine kaydedilir. İsterseniz dosyalarınızı saklamak için bu dizin içinde bir alt dizin belirtebilirsiniz.

en: Files with the '%ext' extension are not allowed, please upload a file with a %exts extension.
tr: '%ext' uzantılı dosyalara izin verilmemektedir, lütfen %exts uzantılı bir dosya yükleyiniz.

en: The file '%filename' is too large (%filesize KB). Please upload a file %maxsize KB or smaller.
tr: '%filename' dosya boyutu çok büyük (%filesize KB). Lütfen %maxsize KB dan küçük dosya yükleyiniz.

en: The uploaded file %filename was unable to be saved. The destination directory may not be writable.
tr: Yüklenen dosya %filename kaydedilemedi. Hedef dizin yazılabilir olmayabilir.

en: Average uploaded file size
tr: Yüklenen dosyaların ortalama boyutu

en: Questions
tr: Sorular

en: Questions list down the left side. One question per line.
tr: Sorular sol tarafta listelenir. Her satırda bir soru.

en: Randomize Options
tr: Seçenekleri Rastgele Karıştır

en: Randomize Questions
tr: Soruları Rastgele Karıştır

en: Allows creation of grid questions, denoted by radio buttons.
tr: Radyo düğmeleriyle gösterilen ızgara sorularının oluşturulmasına izin verir.

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
tr: Bu özelliği kullanıcının birden çok değer seçebilmesine izin vermek için seçin.

en: Listbox
tr: Liste kutusu

en: select...
tr: seçim...

en: Allows creation of checkboxes, radio buttons, or select menus.
tr: Onay kutuları, radyo düğmeleri veya seçili menülerin oluşturulmasına izin verir.

en: Height of the textfield.
tr: Metin alanı yüksekliği.

en: A large text area that allows for multiple lines of input.
tr: Birden çok satır girişine izin veren geniş bir metin alanı.

en: Maxlength of the textfield.
tr: Metin alanı için maksimum karakter sayısı.

en: Basic textfield type.
tr: Temel metin alanı tipi.

en: Time Format
tr: Saat Biçimi

en: Presents the user with hour and minute fields. Optional am/pm fields.
tr: Kullanıcıya saat ve dakika alanları sunar. İsteğe bağlı am / pm alanları.

en: Publish
tr: Yayınla

en: From address
tr: Gönderenin adresi

en: Export format
tr: Aktarım formatı

en: Form submissions will be e-mailed to this address. Leave blank for none. Multiple e-mail addresses may be separated by commas.
tr: Gönderilen formlar bu adrese postalanacaktır. Gönderilmesini istemiyorsanız boş bırakın, birden fazla e-posta adresi girmek istiyorsanız virgülle ayırın.

en: Submission deleted.
tr: Gönderi silindi.

en: Delimited text
tr: Sınırlı metin

en: Delimited text format
tr: Sınırlı metin formatı

en: Comma (,)
tr: Virgül (,)

en: Tab (\t)
tr: Sekme (\t)

en: Semicolon (;)
tr: Noktalı virgül (;)

en: Colon (:)
tr: İki nokta üst üste (:)

en: Pipe (|)
tr: Çizgi (|)

en: Period (.)
tr: Nokta (.)

en: Space ( )
tr: Boşluk ( )

en: Submit button text
tr: Gönder Düğmesi Metni

en: Submitted on @date
tr: @date tarihinde gönderildi

en: Submitted by user: @username [@ip_address]
tr: Gönderen: @username [@ip_address]

en: Submitted by anonymous user: [@ip_address]
tr: Gönderen konuk kullanıcı: [@ip_address]

en: The results of this submission may be viewed at:
tr: Bu gönderinin sonuçları şurada görülebilir:

en: New component name
tr: Yeni bileşen adı

en: Your webform has been published.
tr: Webform'unuz yayınlandı.

en: Component %name updated.
tr: %name bileşeni güncellendi

en: New component %name added.
tr: %name bileşeni eklendi

en: Delete the %name fieldset?
tr: %name alanı silinsin mi?

en: Component %name deleted.
tr: %name bileşeni silindi.

en: This is the delimiter used in the CSV/TSV file when downloading Webform results. Using tabs in the export is the most reliable method for preserving non-latin characters. You may want to change this to another character depending on the program with which you anticipate importing results.
tr: Bu sınırlayıcı CSV/TSV formatında indirir.

en: Submission Details
tr: Gönderim Ayrıntıları

en: Webform access control
tr: Webform erişim denetimi

en: Roles that can submit this webform
tr: Webformun gösterileceği roller

en: Uncheck all roles to prevent new submissions. The %authenticated role applies to any user signed into the site, regardless of other assigned roles.
tr: Tüm rollere gönderimi engellemek için işareti kaldırın.

en: Webform mail settings
tr: Webform posta ayarları

en: Conditional e-mail recipients
tr: Şartlı e-posta alıcıları

en: After adding components to this form any textfield, select, or hidden form element may be selected as the sender's e-mail address.
tr: Bu formu e-posta veya gizli form öğesini seçmek için bileşenleri ekledikten sonra gönderenin adı e-posta olarak seçilmiş olabilir.

en: After adding components to this form any textfield, select, or hidden form element may be selected as the subject for e-mails.
tr: Bu formu bir textfield veya gizli form öğesini seçmek için bileşenleri ekledikten sonra e-posta konusu olarak seçilmiş olabilir.

en: Webform advanced settings
tr: Gelişmiş webform ayarları

en: Display the entire form in the teaser display of this node.
tr: Bu düğüm teaser alanında tüm formu görüntülenmesini sağlar.

en: Limit the number of submissions a user may send within a specified time period
tr: Belirli bir süre içinde bir kullanıcının gönderebileceği gönderim sayısını sınırla

en: By default the submit button on this form will have the label <em>Submit</em>. Enter a new title here to override the default.
tr: Bu alan varsayılan olarak <em>gönder</em> butonu olacak. Varsayılanı geçersiz kılmak için yeni bir başlık girin.

en: Additional Validation
tr: Ek Doğrulama

en: Additional Processing
tr: Ek işlem

en: Limit to !count submission(s) !timespan
tr: Her !timespan !count gönderi ile sınırlandır

en: You must <a href="!login">login</a> or <a href="!register">register</a> to view this form.
tr: İçeriğe erişim için <a href="!login">üye olun</a> veya <a href="!register">giriş</a> yapın.

en: You have already submitted this form.
tr: Bu formu zaten doldurdunuz.

en: <a href="!url">View your previous submissions</a>.
tr: <a href="!url">Önceki form başvurularını göster</a>.

en: Thank you, your submission has been received.
tr: Teşekkür ederiz, form ilgili birimimize iletilmiştir.

en: If you are using the profiles module, you can also access all profile data using the syntax %profile[form_name]. If you for example have a profile value named profile_city, add the variable %profile[profile_city].
tr: Eğer çekirdekte yer alan profiles eklentisini kullanıyorsanız tüm profil verilerine %profile[form_name] sözdizimi ile erişebilirsiniz. Örneğin profilinizde profil_sehir adlı bir veriniz varsa, %profile[profile_sehir] değişkenini buraya ekleyebilirsiniz.

en: Form components
tr: Form bileşenleri

en: User timezone
tr: Kullanıcı saat dilimi

en: %value is not a valid email address.
tr: %value geçerli bir E-mail adresi değil.

en: %field field is required.
tr: %field alanı zorunludur.
