Webform Patched (6.x-2.900) - en to ur translation catalogue (20 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: E-mail
ur: برقی خط

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Submit
ur: جمع کرائیں

en: Operations
ur: معاملات

en: Value
ur: قیمت

en: Username
ur: اسم صارف

en: Type
ur: قِسم

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Advanced options
ur: اعلیٰ اختیارات

en: Weight
ur: وزن

en: Label
ur: عنوان

en: Default
ur: طے شدہ

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: Component
ur: جزو

en: !name field is required.
ur: !name کے خانے کو پّر کرنا لازمی ہے۔

en: Default value
ur: طے شدہ قدر
