Webform Patched (6.x-3.8-beta1) - en to fi translation catalogue (313 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Save configuration
fi: Tallenna asetukset

en: delete
fi: poista

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Submit
fi: Lähetä

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Value
fi: Arvo

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Type
fi: Tyyppi

en: Closed
fi: Suljettu

en: Subject
fi: Aihe

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Description
fi: Kuvaus

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Download
fi: Lataa

en: view
fi: näkymä

en: Advanced options
fi: Edistyneet valinnat

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Weight
fi: Paino

en: Name
fi: Nimi

en: edit
fi: muokkaa

en: Label
fi: Tunnus

en: Default
fi: Oletus

en: Open
fi: Avoin

en: Sunday
fi: Sunnuntai

en: Monday
fi: Maanantai

en: Tuesday
fi: Tiistai

en: Wednesday
fi: Keskiviikko

en: Thursday
fi: Torstai

en: Friday
fi: Perjantai

en: Saturday
fi: Lauantai

en: Time
fi: Aika

en: Add
fi: Lisää

en: View
fi: Näytä

en: Format
fi: Muoto

en: Display
fi: Näyttö

en: Advanced settings
fi: Edistyneet asetukset

en: results
fi: tulokset

en: Component
fi: Komponentti

en: User
fi: Käyttäjä

en: User ID
fi: Käyttäjän ID

en: Options
fi: Valinnat

en: Node
fi: Solmu

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
fi: Valinnainen. Painavammat valikkokohdat "uppoavat" valikon pohjalle ja kevyemmät nousevat ylös.

en: All
fi: Kaikki

en: Submitted
fi: Lisätty

en: Submission information
fi: Lähetyksen tiedot

en: From
fi: Lähettäjä

en: Custom
fi: Oma

en: Textfield
fi: Tekstikenttä

en: Plain text
fi: Puhdas teksti

en: Unlimited
fi: Rajoittamaton

en: Address
fi: Osoite

en: Serial
fi: Sarjanumero

en: Table
fi: Taulukko

en: Clone
fi: Kloonaa

en: Operator
fi: Operaattori

en: Position
fi: Sijainti

en: IP Address
fi: IP-osoite

en: American Samoa
fi: Amerikan Samoa

en: Marshall Islands
fi: Marshallinsaaret

en: Root
fi: Päätaso

en: Countries
fi: Maat

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: E-mail subject
fi: Sähköpostin otsikko

en: Default template
fi: Oletusmalli

en: or
fi: tai

en: Completed
fi: Valmis

en: completed
fi: päätetty

en: Submissions
fi: Lomakkeen vastaukset

en: Analysis
fi: Analyysi

en: Clear Form Submissions
fi: Poista lomakkeen vastaukset

en: Are you sure you want to delete all submissions for this form?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa kaikki lomakkeen vastaukset?

en: Webform %title entries cleared.
fi: Lomakkeen %title vastaukset poistettu

en: Are you sure you want to delete this submission?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän vastauksen?

en: Submitted values are
fi: Lähetetyt arvot

en: responses
fi: vastaukset

en: Webform
fi: Web-lomake

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
fi: Luo uusi lomake tai kysely. Lähetettyjen lomakkeiden tulokset ja tilastot tallennetaan ja ovat siihen oikeutettujen käyttäjien nähtävillä.

en: Mandatory
fi: Pakollinen

en: E-mail to address
fi: Sähköposti, johon lähetetään

en: E-mail from name
fi: Sähköpostin lähettäjä

en: E-mail from address
fi: Sähköpostin lähetysosoite

en: ever
fi: ei koskaan

en: every hour
fi: tunnissa

en: every day
fi: päivässä

en: every week
fi: joka viikko

en: No Components, add a component below.
fi: Ei komponentteja, lisää uusi komponentti alla

en: Field Key
fi: Kenttäavain

en: This is used as a descriptive label when displaying this form element.
fi: Tätä käytetään kuvaavana otsikkona lomakkeen elementin yhteydessä

en: A short description of the field used as help for the user when he/she uses the form.
fi: Lyhyt kuvaus kentästä. Tämä toimii apuna lomaketta täyttävälle käyttäjälle.

en: Check this option if the user must enter a value.
fi: Valitse tämä jos käyttäjän on pakko antaa jokin arvo.

en: Parent Fieldset
fi: Ylempi kenttäryhmä

en: The webform component of type @type does not have an edit function defined.
fi: @type -tyyppisellä komponentilla ei ole muokkausmahdollisuutta.

en: The field key %field_key is invalid. Please include only lowercase alphanumeric characters and underscores.
fi: Kenttäavain %field_key on väärässä muodossa. Käytä vain pieni kirjaimia sekä alaviivoja.

en: The field key %field_key is already in use by the field labeled %existing_field. Please use a unique key.
fi: Kenttäavain %field_key on jo käytössä %existing_field -kentällä. Käytä toista avain.

en: Submission #@sid
fi: Lähetys #@sid

en: Previous submission
fi: Edellinen lähetys

en: Next submission
fi: Seuraava lähetys

en: Submitted by !name
fi: Lähettäjä !name

en: Illegal information. Data not submitted.
fi: Laiton informaatio. Dataa ei lähetetty.

en: Go back to the form
fi: Palaa lomakkeeseen

en: Allows creation of grid questions, denoted by radio buttons.
fi: Sallii käyttäjän luoda radionapein varustetun kyselyvaihtoehdon.

en: Basic textfield type.
fi: Perustyyppinen tekstikenttä.

en: California
fi: Kalifornia

en: North Carolina
fi: Pohjois-Carolina

en: North Dakota
fi: Pohjois-Dakota

en: South Carolina
fi: Etelä-Carolina

en: South Dakota
fi: Etelä-Dakota

en: West Virginia
fi: Länsi-Virginia

en: Publish
fi: Julkaise

en: Submission settings
fi: Lähetysasetukset

en: From name
fi: Lähettäjän nimi

en: From address
fi: Lähettäjän osoite

en: E-mail template
fi: Sähköpostimalli

en: Export format
fi: Viennin tiedostomuoto

en: Values
fi: Ei ole yhtään

en: Validation
fi: Validointi

en: Available as block
fi: Tarjolla lohkona

en: Text to display
fi: Näytettävä teksti

en: Submission deleted.
fi: Lähetys poistettu.

en: Redirect URL
fi: Uudelleenohjausosoite

en: Custom template
fi: Kustomoitu malli

en: Webform submissions
fi: Verkkolomakelähetykset

en: Is not one of
fi: Ei ole yksikään

en: E-mail to
fi: Vastaanottaja

en: Delimited text
fi: Merkkieroteltu teksti

en: A plain text file delimited by commas, tabs, or other characters.
fi: Pilkulla, tabilla tai muulla merkillä eroteltu tekstitiedosto.

en: A file readable by Microsoft Excel.
fi: Microsoft Excel -ohjelmalla luettavissa oleva tiedosto.

en: Delimited text format
fi: Merkkierotellun tekstin tiedostomuoto

en: Comma (,)
fi: Pilkku (,)

en: Tab (\t)
fi: Sarkain (\t)

en: Semicolon (;)
fi: Puolipiste (;)

en: Colon (:)
fi: Kaksoispiste (:)

en: Pipe (|)
fi: Putki (|)

en: Period (.)
fi: Piste (.)

en: Space ( )
fi: Välilyönti ( )

en: Is one of
fi: On yksi

en: View link
fi: Katso linkki

en: Delete link
fi: Poista linkki

en: Draft
fi: Keskeneräinen

en: There are no submissions for this form. <a href="!url">View this form</a>.
fi: Tämän lomakkeen lähetyksiä ei ole. <a href="!url">Katso lomaketta</a>.

en: Custom URL
fi: Kustomoitu URL

en: Edit link
fi: Muokkaa linkkiä

en: Submit button text
fi: Lähetyspainikkeen teksti

en: The results of this submission may be viewed at:
fi: Lomakkeen vastaukset löytyvät osoitteessa

en: New component name
fi: Uuden komponentin nimi

en: When adding a new component, the name field is required.
fi: Nimi on pakollinen kun lisätään uutta komponenttia.

en: Your webform has been published.
fi: Verkkolomakkeesi on julkaistu

en: The component positions and mandatory values have been updated.
fi: Komponenttien järjestys ja pakolliset arvot on päivitetty.

en: Optional. You may organize your form by placing this component inside another fieldset.
fi: Valinnainen. Voit organisoida lomakkeesi lisäämällä tämän komponentin kenttäryhmän sisään.

en: Component %name cloned.
fi: %name -komponentti kloonattu.

en: Component %name updated.
fi: %name -komponentti päivitetty.

en: New component %name added.
fi: Uusi komponetti %name lisätty.

en: Delete the %name fieldset?
fi: Poista kenttäryhmä %name?

en: This will immediately delete the %name fieldset and all children elements within %name from the %webform webform. This cannot be undone.
fi: Tämä poistaa välittömästi %name kenttäryhmän ja sen sisällä olevat komponentit %webform -lomakkeesta. Tätä toimintoa ei voi perua.

en: Delete the %name component?
fi: Poistetaanko %name komponentti?

en: This will immediately delete the %name component from the %webform webform. This cannot be undone.
fi: Tämä poistaa välittömästi %name komponentin %webform -lomakkeesta. Tätä toimintoa ei voi perua.

en: Component %name deleted.
fi: Komponentti %name on poistettu.

en: Submissions for %user
fi: Käyttäjälle %user lähetetyt lomakkeet

en: Show !count results per page.
fi: Näytä !count tulosta sivulla.

en: Showing all results.
fi: Näytetään kaikki tulokset.

en: @total results total.
fi: Yhteensä @total tulosta.

en: This is the delimiter used in the CSV/TSV file when downloading Webform results. Using tabs in the export is the most reliable method for preserving non-latin characters. You may want to change this to another character depending on the program with which you anticipate importing results.
fi: Tätä merkkiä käytetään merkkierotellussa (CSV/TSV) tiedostossa kun lomakkeen tulokset halutaan ladata koneelle. sarkaimen (TAB) käyttäminen on varmin tapa säilyttää erikoismerkit (kuten umlautit). Voit vaihtaa erotinmerkin toiseen käyttämäsi ohjelman mukaan.

en: Submission Details
fi: Lähetyksen tiedot

en: These permissions affect which roles can submit this webform. It does not prevent access to the webform page. If needing to prevent access to the webform page entirely, use a content access module such as <a href="http://drupal.org/project/taxonomy_access">Taxonomy Access</a> or <a href="http://drupal.org/project/node_privacy_byrole">Node Privacy by Role</a>.
fi: Nämä oikeudet vaikuttavat siihen, mitkä roolit voivat lähettää tämän verkkolomakkeen. Nämä oikeudet eivät estä pääsyä verkkolomakesivulle. Jos haluat estää täysin pääsyn verkkolomakesivulle, käytä erilaisia pääsyoikeusmoduuleja, kuten <a href="http://drupal.org/project/taxonomy_access">Taxonomy Access</a> tai <a href="http://drupal.org/project/node_privacy_byrole">Node Privacy by Role</a>.

en: Roles that can submit this webform
fi: Roolit, jotka voivat lähettää tämän verkkolomakkeen.

en: Show complete form in teaser
fi: Näytä koko lomake teaserissa

en: Display the entire form in the teaser display of this node.
fi: Näytä koko lomake tämän solmun teaser-näytössä.

en: By default the submit button on this form will have the label <em>Submit</em>. Enter a new title here to override the default.
fi: Oletusarvoisesti tämän lomakkeen lähetyspainikkeen otsikkona on <em>Lähetä</em>. Anna uusi otsikko muuttaaksesi oletusarvon.

en: Limit to !count submission(s) !timespan
fi: Rajoita lähetysten määrä !count kertaan !timespan aikana

en: The entered email address %address is not a valid address.
fi: Annettu sähköpostiosoite %address ei ole kelvollinen osoite.

en: Available components
fi: Käytettävissä olevat komponentit

en: These are the available field types for your installation of Webform. You may disable any of these components by unchecking its corresponding box. Only checked components will be available in existing or new webforms.
fi: Nämä ovat Webform-moduulin asennuksesi käytettävissä olevat kenttätyypit. Voit poistaa käytöstä minkä tahansa näistä komponenteista poistamalla valinnan niiden kohdalla. Vain valitut komponentit ovat käytettävissä olemassa olevissa tai uusissa verkkolomakkeissa.

en: Default e-mail values
fi: Oletuksena olevat sähköpostiasetukset

en: The default sender address for emailed webform results; often the e-mail address of the maintainer of your forms.
fi: Oletusarvoinen lähettäjän osoite sähköpostitetuissa verkkolomaketuloksissa. Useimmiten kyse on lomakkeidesi ylläpitäjän sähköpostiosoitteesta.

en: The default sender name which is used along with the default from address.
fi: Oletusarvoinen lähettäjän nimi, jota käytetään oletusarvoisen lähettävän osoitteen yhteydessä.

en: Default subject
fi: Aihe

en: Form submission from: %title
fi: Lomakelähetys otsikolla: %title

en: The default subject line of any e-mailed results.
fi: Minkä tahansa sähköpostitetun tuloksen oletusarvoinen otsikko.

en: Allow cookies for tracking submissions
fi: Salli evästeet lähetysten seuraamiseen

en: <a href="http://www.wikipedia.org/wiki/HTTP_cookie">Cookies</a> can be used to help prevent the same user from repeatedly submitting a webform. This feature is not needed for limiting submissions per user, though it can increase accuracy in some situations. Besides cookies, Webform also uses IP addresses and site usernames to prevent repeated submissions.
fi: <a href="http://fi.wikipedia.org/wiki/Eväste">Evästeitä</a> voit käyttää apuna estämään samaa käyttäjää lähettämästä toistuvasti verkkolomaketta. Tämä ominaisuus ei ole tarpeen lähetysmäärän rajoittamisessa käyttäjäkohtaisesti, vaikka evästetoiminto voikin lisätä tietyissä tilanteissa rajoittamisen tarkkuutta. Evästeiden lisäksi Webform-moduuli käyttää myös IP-osoitteita ja sivuston käyttäjänimiä toistuvien lähetysten estämisessä.

en: Default export format
fi: Oletusarvoinen vientimuoto

en: Default export delimiter
fi: Oletusarvoinen erotin viennissä

en: Submission access control
fi: Kaavakkeen pääsysäännöt

en: Select the user roles that may submit each individual webform
fi: Valitse mitkä käyttäjäroolit voivat lähettää minkäkin verkkolomakkeen

en: Disable Webform submission access control
fi: Poista käytöstä kaavakkeen pääsysäännöt

en: By default, the configuration form for each webform allows the administrator to choose which roles may submit the form. You may want to allow users to always submit the form if you are using a separate node access module to control access to webform nodes themselves.
fi: Oletusarvoisesti järjestelmä sallii ylläpitäjän valita, mitkä käyttäjäroolit saavat lähettää verkkolomakkeen. Voit halutessasi sallia kaikkien käyttäjien lähettää kaavake jos käytät erillistä "node access" moduulia rajamaan pääsyä itse solmuihin.

en: Form: !form
fi: Lomake: !form

en: Thank you, your submission has been received.
fi: Kiitos. Olemme vastaanottaneet lähettämäsi lomakkeen.

en: Compact
fi: Kompakti

en: Days of the week
fi: Viikonpäivät

en: Text box
fi: Tekstilaatikko

en: Key-value pairs may be entered separated by pipes. i.e. safe_key|Some readable option
fi: Avain-arvoparit on syötettävä pystyviivalla eroteltuina yksi riviä kohti, esimerkiksi "Avain|Luettava vaihtoehto".

en: Webform is currently not enabled on any content types.
fi: Verkkolomakkeet eivät tällä hetkellä ole käytössä millekään sisältötyypille.

en: Visit the <a href="!url">Webform settings</a> page and enable Webform on at least one content type.
fi: Käy sivulla <a href="!url">Verkkolomakkeiden asetukset</a> ja ota verkkolomakkeet käyttöön vähintään yhdelle sisältötyypille.

en: Updated file components to use numeric file IDs in the submitted values.
fi: Päivitettiin kaavakkeen komponentit käyttämään tiedostojen ID'itä syötetyissä arvoissa.

en: Webform-enabled content types
fi: Verkkolomakkeiden käytössä olevat sisältötyypit

en: Webform allows you to enable the webform components for any content type.  Choose the types on which you would like to associate webform components.
fi: Verkkolomake-moduuli mahdollistaa verkkolomakekomponenttien lisäämisen mihin tahansa sisältötyyppiin. Valitse mihin sisältötyyppeihin haluat mahdollistaa verkkolomakkeiden liittämisen.

en: E-mail address format
fi: Sähköpostiosoitteen muoto

en: Long format: "Example Name" &lt;name@example.com&gt;
fi: Pitkä muoto: "Esimerkki nimi"
    &lt;nimi@esimerkki.com&gt;

en: Short format: name@example.com
fi: Lyhyt muoto: nimi@esimerkki.com

en: Most servers support the "long" format which will allow for more friendly From addresses in e-mails sent. However many Windows-based servers are unable to send in the long format. Change this option if experiencing problems sending e-mails with Webform.
fi: Useimmat palvelimet tukevat "pitkää" muotoa joka sallii käyttäjäystävällisempien sähköpostien lähettämisen. Kuitenkin monet Windows-pohjaiset palvelimet eivät pysty lähettämään pitkää muotoa. Valitse tämä vaihtoehto jos havaitset ongelmia sähköpostien lähettämisessä verkkolomakkeista.

en: There are currently no webforms on your site. Create a !types piece of content.
fi: Sivustollasi ei ole vielä verkkolomakkeita. Luo !types sisältöä.

en: Create a rule to control whether or not to skip this page.
fi: Luo sääntö, ohitetaanko sivu vaiko ei.

en: Create a rule to control whether or not to show this form element.
fi: Luo sääntö elementin näyttämiseksi tai piilottamiseksi.

en: Conditional rules
fi: Ehdolliset säännöt

en: Select another component to decide whether to show or hide this component. You can only select components occurring before the most recent pagebreak.
fi: Valitse toinen komponentti päättääksesi, piilotetaanko vaiko näytetäänkö tämä komponentti. Voit valita ainoastaan sivunvaihtoa edeltäviä komponentteja.

en: Determines whether the list below is inclusive or exclusive.
fi: Määrittelee onko allaoleva lista sisällyttävä vai poissulkeva.

en: List values, one per line, that will trigger this action. If you leave this blank, this component will always display.
fi: Listaa toiminnon laukaisevia arvoja yksi riviä kohti. Jos jätät kentän tyhjäksi komponentti näytetään aina.

en: Include all components
fi: sisällytä kaikki komponentit

en: The value %value has already been submitted once for the %title field. You may have already submitted this form, or you need to use a different value.
fi: Arvo %value on jo lähetetty kertaalleen kentälle %title. Olet jo lähettänyt kaavakkeen tai sinun on valittava jokin muu arvo.

en: Component value
fi: Komponentin arvo

en: Currently not sending e-mails, add an e-mail recipient below.
fi: Tällä hetkellä sähköposteja ei lähetetä, lisää sähköpostiosoite alla olevaan kenttään.

en: email@example.com
fi: sähköposti@esimerkki.com

en: Form submissions will be e-mailed to this address. Any email, select, or hidden form element may be selected as the recipient address. Multiple e-mail addresses may be separated by commas.
fi: Lomakkeen lähetykset toimitetaan tähän osoitteeseen. Mikä tahansa sähköposti, valinta tai piilotettu elementti voidaan valita vastaanottajan osoitteeksi. Useammat sähköpostiosoitteet tulisi eroittaa pilkulla.

en: Any textfield, select, or hidden form element may be selected as the subject for e-mails.
fi: Mikä tahansa tekstikenttä, valintaruutu tai piilotettu kaavakkeen elementti voidaan valita sähköpostin otsikoksi.

en: Any email, select, or hidden form element may be selected as the sender's e-mail address.
fi: Mikä tahansa tekstikenttä, valintaruutu tai piilotettu kaavakkeen elementti voidaan valita sähköpostin lähettäjän sähköpostiosoitteeksi.

en: Any textfield, select, or hidden form element may be selected as the sender's name for e-mails.
fi: Mikä tahansa tekstikenttä, valintaruutu tai piilotettu kaavakkeen elementti voidaan valita sähköpostin lähettäjän nimeksi.

en: No available components
fi: Komponentteja ei ole käytettävissä

en: An e-mail template can customize the display of e-mails.
fi: Sähköpostimalli voi muokata sähköpostin ulkomuotoa.

en: Included e-mail values
fi: Sisällytetyt sähköpostiarvot

en: The selected components will be included in the %email_values token. Individual values may still be printed if explicitly specified as a %email[key] in the template.
fi: Valitut komponentit sisällytetään %email_values tokeniin. Eri arvot voidaan edelleenkin tulostaa erikseen mallissa syntaksilla %email[key].

en: Save e-mail settings
fi: Tallenna sähköpostiasetukset

en: E-mail header details
fi: Sähköpostin otsikon tiedot

en: When adding a new custom e-mail, the e-mail field is required.
fi: Sähköpostikenttä on pakollinen.

en: The entered e-mail address "@email" does not appear valid.
fi: Syöttämääsi sähköpostiosoitetta "@email" ei ole olemassa.

en: Email settings added.
fi: Sähköpostiasetukset lisätty.

en: Email settings updated.
fi: Sähköpostiasetukset päivitetty.

en: Delete e-mail settings?
fi: Poista sähköpostiasetukset?

en: This will immediately delete the e-mail settings based on the @component component.
fi: Tämä poistaa välittömästi komponenttiin @component perustuvat sähköpostilähetykset.

en: This will immediately delete the e-mail settings sending to the @address address.
fi: Tämä poistaa välittömästi osoitteeseen @address tehtävät sähköpostilähetykset.

en: E-mail settings deleted.
fi: Sähköpostiasetukset poistettu.

en: Confirmation message
fi: Vahvistusviesti

en: URL to redirect the user to upon successful submission.
fi: Osoite johon käyttäjä uudelleenohjataan onnistuneen lähetyksen jälkeen.

en: Submission limit
fi: Lähetysten enimmäismäärä

en: Limit the number of submissions <em>per user</em>. A user is identified by their user login if logged-in, or by their IP Address and Cookie if anonymous. Use of cookies may be modified in the global <a href="!url">Webform settings</a>.
fi: Rajoita <em>käyttäjäkohtaista</em> vastausten määrää. Käyttäjä tunnistetaan kirjautumisensa mukaan mikäli kirjautuneena sisään, muussa tapauksessa käytetään IP-osoitetta keksistä. Keksien käyttöä voi muokata <a href="!url">Verkkolomakkeen globaaleista asetuksista</a>.

en: Submission access
fi: Lähetysoikeus

en: Show the notification about previous submissions.
fi: Näytä huomautus aiemmista lähetyksistä.

en: Show the previous submissions notification that appears when users have previously submitted this form.
fi: Näytä huomautus aiemmasta vastauksesta käyttäjille jotka ovat jo lähettäneet kaavakkeen.

en: The entered URL is not a valid address.
fi: Annettu osoite ei ole olemassaoleva osoite.

en: The form settings have been updated.
fi: Kaavakkeen asetukset on päivitetty.

en: Your submissions
fi: Lähetyksesi

en: @sid (draft)
fi: @sid (keskeneräinen)

en: Select list options
fi: Valintalistan vaihtoehdot

en: Select list format
fi: Valintalistan muoto

en: Separate
fi: Erillinen

en: Submission Number
fi: Lähetyksen numero

en: Submission ID
fi: Lähetyksen ID

en: Included export components
fi: Vientiin sisällytettävät komponentit

en: The selected components will be included in the export.
fi: Valitut komponentit sisällytetään vietävään dataan.

en: Option A
fi: Vaihtoehto A

en: Option B
fi: Vaihtoehto B

en: Option C
fi: Vaihtoehto C

en: Separate options are more suitable for building reports, graphs, and statistics in a spreadsheet application.
fi: Erilliset vaihtoehdot ovat parempia raportin laatimiseen, kaavioihin ja statistiikkoihin excel-tyyppisissä sovelluksissa.

en: My select list
fi: Valintalistani

en: Compact options are more suitable for importing data into other systems.
fi: Kompaktit vaihtoehdot ovat sopivampia tiedon siirtämisessä muihin järjestelmiin.

en: Submitted on %date
fi: Lähetetty %date

en: Submitted by user: %username
fi: Lähettänyt käyttäjä: %username

en: Submitted by anonymous user: [%ip_address]
fi: Lähettänyt anonyymi käyttäjä: [%ip_address]

en: Submissions grenerated from Webform forms.
fi: Verkkolomakkeiden lähetykset.

en: The submission ID of the submission.
fi: Lähetyksen tunniste-ID.

en: The node these submissions were generated from.
fi: Solmu josta nämä lähetykset tehtiin.

en: The users who submitted these submissions.
fi: Käyttäjät jotka lähettivät kaavakkeen.

en: Whether or not the submission is a draft.
fi: Onko vastaus keskeneräinen vaiko ei

en: The date this submission was submitted.
fi: Päivämäärä jolloin vastaus lähetettiin.

en: Remote address
fi: Etäosoite

en: The remote IP address of the user that submitted this submission.
fi: IP-osoite josta vastaus lähetettiin.

en: Provide a simple link to view the submission.
fi: Tarjoa yksinkertainen linkki lähetyksen tarkastelemiseksi.

en: Provide a simple link to edit the submission.
fi: Tarjoa yksinkertainen linkki lähetyksen muokkaamiseksi.

en: Provide a simple link to delete the submission.
fi: Tarjoa yksinkertainen linkki lähetyksen poistamiseksi.

en: Webform submission count
fi: Verkkolomakelähetysten lukumäärä

en: The number of webform submissions on this node.
fi: Tämän sivun verkkolomakelähetysten määrä.

en: The number of webform submissions for this user.
fi: Käyttäjän lähettämien vastausten määrä.

en: Webform form body
fi: Verkkolomakkeen runko

en: The Webform form body display for this node.
fi: Verkkolomakkeen kaavakkeen runko tälle solmulle.

en: draft
fi: keskeneräinen

en: The form order failed to save because the following elements have same form keys and are under the same parent. Edit each component and give them a unique form key, then try moving them again.
fi: Kaavakkeen tallennus epäonnistui koska seuraavilla elementeillä on samat avaimet ja ne ovat saman isännän alla. Muokkaa jokaista komponenttia ja anna niille yksilöllinen avain, tämän jälkeen yritä siirtää niitä uudelleen.

en: Edit component: @name
fi: Muokkaa komponenttia: @name

en: US states
fi: Yhdysvaltain osavaltiot

en: Northern Marianas Islands
fi: Pohjois-Mariaanit

en: Updated date and time components to use ISO 8601 formatted strings in the submitted values.
fi: Päivitettiin aika ja päivä komponentit käyttämään formatoituja merkkijonoja syötetyissä arvoissa.

en: Removed Webform-specific daylight savings handling, now provided by Date API module if available.
fi: Poistettiin verkkolomakekohtainen talviajan hallinta. Toiminnalisuuden tarjoaa Date API moduuli mikäli käytettävissä.

en: Open popup calendar
fi: Avaa popup-kalenteri

en: Removed the webform_debug variable which is no longer used.
fi: Poistettiin webform_debug arvo jota ei enää käytetä.

en: The default format for new e-mail settings. Webform e-mail options take precedence over the settings for system-wide e-mails configured in MIME mail.
fi: Sähköpostien oletusmuoto. Verkkolomakkeiden sähköpostivaihtoehdot ohittavat järjestelmänlaajuiset sähköpostiasetukset.

en: Format override
fi: Formaatin ohitus

en: Per-webform configuration of e-mail format
fi: Verkkolomakekohtainen sähköpostin muoto

en: Send all e-mails in the default format
fi: Lähetä kaikki sähköpostit oletusmuodossa

en: Force all webform e-mails to be sent in the default format.
fi: Pakota kaikkien verkkolomake-sähköpostien lähetys oletusmuodossa.

en: Hide component title
fi: Piilota komponentin otsikko

en: Do not display the title or label of this field in the form.
fi: Älä näytä verkkolomakkeen otsikkoa tai etikettiä kaavakkeessa.

en: No available components.
fi: Ei tarjollaolevia komponentteja.

en: Are you sure you want to revert any changes to your template back to the default?
fi: Haluatko palauttaa mitä tahansa malliin tekemiäsi muutoksia oletusasetuksiin?

en: Send e-mail as HTML
fi: Lähetä sähköposti HTML muodossa

en: Include files as attachments
fi: Sisällytä tiedostot liitteinä

en: Message to be shown upon successful submission. If the redirection location is set to <em>Confirmation page</em> it will be shown on its own page, otherwise this displays as a message.
fi: Onnistuneen vastauksen jälkeen näytettävä viesti. Jos <em>vahvistussivu</em> on asetettu tämä viesti näytetään omana sivunaan, muussa tapauksessa viesti näytetään viestinä verkkolomakesivulla.

en: Redirection location
fi: Uudelleenohjauksen osoite

en: Choose where to redirect the user upon successful submission.
fi: Valitse mihin käyttäjät uudelleenohjataan onnistuneen lähetyksen jälkeen.

en: Confirmation page
fi: Vahvistussivu

en: No redirect (reload current page)
fi: Ei uudelleenohjausta (uudelleenlataa nykyinen sivu)

en: If enabled this webform will be available as a block.
fi: Tämän ollessa valittuna verkkolomake on saatavilla lohkona.

en: A valid URL is required for custom redirection.
fi: Uudelleenohjaukseen tarvitaan olemassaoleva osoite.

en: Select keys
fi: Valitse avaimet

en: Full, human-readable options (values)
fi: Täydet, ihmisluettavat vaihtoehdot (arvot)

en: Short, raw options (keys)
fi: Lyhyet arvot (avaimet)

en: Choose which part of options should be displayed from key|value pairs.
fi: Valitse mitkä osat vaihtoehdoista näytetään avain|arvo pareista.

en: Webform edit link
fi: Verkkolomakkeen muokkauslinkki

en: Provide a simple link to edit the webform components and configuration.
fi: Tarjoa yksinkertainen linkki verkkolomakkeen komponenttien ja asetusten muuttamiseen.

en: Webform results link
fi: Verkkolomakkeen tuloslinkki

en: Provide a simple link to view the results of a webform.
fi: Tarjoa yksinkertainen linkki verkkolomakkeen tuloksiin.

en: edit webform
fi: muokkaa verkkolomaketta
