Webform Patched (6.x-3.8-beta1) - en to ro translation catalogue (89 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Save configuration
ro: Salvează configuraţia

en: delete
ro: şterge

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Şterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Operations
ro: Operaţii

en: Value
ro: Valoare

en: Username
ro: Numele de utilizator

en: Type
ro: Tip

en: Closed
ro: Închis

en: Subject
ro: Subiect

en: Cancel
ro: Renunţă

en: Description
ro: Descriere

en: Enabled
ro: Activat

en: Download
ro: Descarcă

en: view
ro: afişează

en: Advanced options
ro: Opţiuni avansate

en: Edit
ro: Modifică

en: Weight
ro: Greutate

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Label
ro: Etichetă

en: Default
ro: Implicit

en: Open
ro: Deschidere

en: Sunday
ro: Duminică

en: Monday
ro: Luni

en: Tuesday
ro: Marţi

en: Wednesday
ro: Miercuri

en: Thursday
ro: Joi

en: Friday
ro: Vineri

en: Saturday
ro: Sâmbătă

en: Time
ro: Ora

en: Add
ro: Adăugare

en: View
ro: Afişează

en: Display
ro: Afişare

en: Advanced settings
ro: Setări avansate

en: results
ro: rezultaterezultate

en: Component
ro: Componentă

en: User
ro: Utilizator

en: User ID
ro: ID Utilizator

en: Options
ro: Opţiuni

en: Node
ro: Nod

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
ro: Opţional. În meniu, articolele mai grele se scufundă, iar articolele mai uşoare se ridică spre suprafaţă.

en: All
ro: Toate

en: Submitted
ro: Trimis

en: Submission information
ro: Informaţii trimitere

en: From
ro: De la

en: Custom
ro: Personalizat

en: Plain text
ro: Text simplu

en: Unlimited
ro: Nelimitat

en: Address
ro: Adresă

en: Table
ro: Tabel

en: Clone
ro: Clonare

en: Position
ro: Poziţie

en: IP Address
ro: Adresă IP

en: Marshall Islands
ro: Insulele Marshall

en: Clear
ro: Elimină

en: E-mail subject
ro: Subiect e-mail

en: Default template
ro: Şablon implicit

en: or
ro: sau

en: Completed
ro: Finalizată

en: Submissions
ro: Trimiteri

en: Analysis
ro: Analiză

en: Are you sure you want to delete all submissions for this form?
ro: Sunteți sigur(ă) că doriți să ștergeți toate trimiterile pentru acest formular?

en: Webform %title entries cleared.
ro: Toate intrările pentru formularul %title au fost șterse.

en: Are you sure you want to delete this submission?
ro: Sunteţi sigur(ă) că vreţi să ştergeţi această trimitere?

en: Submitted values are
ro: Valorile trimise sunt

en: responses
ro: răspunsuri

en: Mandatory
ro: Obligatoriu

en: E-mail to address
ro: E-mail către adresa

en: E-mail from name
ro: E-mail de la numele

en: E-mail from address
ro: E-mail de la adresa

en: ever
ro: întotdeauna

en: every hour
ro: în fiecare oră

en: every day
ro: în fiecare zi

en: every week
ro: în fiecare săptămână

en: Field Key
ro: Cheie câmp

en: This is used as a descriptive label when displaying this form element.
ro: Aceasta este folosită ca o etichetă descriptivă cînd afişăm acest element pentru formular.

en: A short description of the field used as help for the user when he/she uses the form.
ro: O scurtă descriere a câmpului folosit ca ajutor pentru utilizator atunci când el/ea foloseşte formularul.

en: Check this option if the user must enter a value.
ro: Selectaţi această opţiune în cazul în care utilizatorul trebuie să introducă o valoare.

en: Submission #@sid
ro: Trimiterea #@sid

en: Previous submission
ro: Trimiterea anterioară

en: Next submission
ro: Trimiterea următoare

en: Submitted by !name
ro: Trimis de !name

en: Go back to the form
ro: Înapoi la formular

en: Allows creation of grid questions, denoted by radio buttons.
ro: Permite crearea de întrebări grilă, dotate cu butoane radio.

en: Basic textfield type.
ro: Câmp simplu de text.

en: Publish
ro: Publică
