Webform Patched (6.x-3.9-beta2) - en to th translation catalogue (139 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Save configuration
th: บันทึกค่า

en: delete
th: ลบ

en: Status
th: สถานะ

en: E-mail
th: อีเมล

en: Delete
th: ลบ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: Value
th: ค่า

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้งาน

en: Type
th: ประเภท

en: Closed
th: ปิด

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Download
th: ดาวน์โหลด

en: File
th: ไฟล์

en: Advanced options
th: ตัวเลือกเพิ่มเติม

en: Edit
th: แก้ไข

en: Date
th: วันที่

en: None
th: ไม่มี

en: - None -
th: - ไม่มี -

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Category
th: หมวดหมู่

en: edit
th: แก้ไข

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Open
th: เปิด

en: Sunday
th: อาทิตย์

en: Monday
th: จันทร์

en: Tuesday
th: อังคาร

en: Wednesday
th: พุธ

en: Thursday
th: พฤหัสบดี

en: Friday
th: ศุกร์

en: Saturday
th: เสาร์

en: Time
th: เวลา

en: Add
th: เพิ่ม

en: View
th: ดู

en: Format
th: รูปแบบ

en: Display
th: แสดงผล

en: Advanced settings
th: การติดตั้งขั้นสูง

en: results
th: ผล

en: User ID
th: รหัสผู้ใช้

en: Options
th: ตัวเลือก

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
th: (ไม่จำเป็นต้องใส่) เมนูที่มีตัวเลขน้ำหนักน้อยจะอยู่บนเมนูที่มีเลขเยอะกว่า

en: All
th: ทั้งหมด

en: Year
th: ปี

en: From
th: จาก

en: Custom
th: กำหนดเอง

en: Width
th: ความกว้าง

en: Height
th: ความสูง

en: This field is required.
th: ช่องนี้จำเป็นต้องกรอก

en: Media
th: สื่อ

en: Month
th: เดือน

en: Unlimited
th: ไม่จำกัด

en: Address
th: ที่อยู่

en: Day
th: วัน

en: Table
th: ตาราง

en: Clone
th: โคลน

en: Operator
th: ผู้ประกอบการ

en: Position
th: ตำแหน่ง

en: IP Address
th: หมายเลข IP

en: American Samoa
th: อเมริกันซามัว

en: Georgia
th: จอร์เจีย

en: Guam
th: กวม

en: Marshall Islands
th: หมู่เกาะมาร์แชลล์

en: Palau
th: ปาเลา

en: Puerto Rico
th: เปอร์โตริโก

en: Virgin Islands
th: หมู่เกาะเวอร์จิน

en: Hidden
th: ซ่อน

en: Countries
th: ประเทศ

en: or
th: หรือ

en: Results
th: ผลลัพท์

en: Completed
th: เรียบร้อยแล้ว

en: !name field is required.
th: ช่อง !name จำเป็นต้องกรอก

en: Timezone
th: เขตเวลา

en: Questions
th: คำถาม

en: Alabama
th: แอละแบมา

en: Alaska
th: อะแลสกา

en: Arizona
th: แอริโซนา

en: Arkansas
th: อาร์คันซอ

en: California
th: แคลิฟอร์เนีย

en: Colorado
th: โคโลราโด

en: Connecticut
th: คอนเนตทิคัต

en: Delaware
th: เดลาแวร์

en: Florida
th: ฟลอริดา

en: Hawaii
th: ฮาวาย

en: Idaho
th: ไอดาโฮ

en: Illinois
th: อิลลินอยส์

en: Indiana
th: อินดีแอนา

en: Iowa
th: ไอโอวา

en: Kansas
th: แคนซัส

en: Kentucky
th: เคนทักกี

en: Louisiana
th: ลุยเซียนา

en: Maine
th: เมน

en: Maryland
th: แมริแลนด์

en: Massachusetts
th: แมสซาชูเซตส์

en: Michigan
th: มิชิแกน

en: Minnesota
th: มินนิโซตา

en: Mississippi
th: มิสซิสซิปปี

en: Missouri
th: มิสซูรี

en: Montana
th: มอนแทนา

en: Nebraska
th: เนแบรสกา

en: Nevada
th: เนวาดา

en: New Hampshire
th: นิวแฮมป์เชียร์

en: New Jersey
th: นิวเจอร์ซีย์

en: New Mexico
th: นิวเม็กซิโก

en: New York
th: นิวยอร์ก

en: North Carolina
th: นอร์ทแคโรไลนา

en: North Dakota
th: นอร์ทดาโคตา

en: Ohio
th: โอไฮโอ

en: Oklahoma
th: โอคลาโฮมา

en: Oregon
th: ออริกอน

en: Pennsylvania
th: เพนซิลเวเนีย

en: Rhode Island
th: โรดไอแลนด์

en: South Carolina
th: เซาท์แคโรไลนา

en: South Dakota
th: เซาท์ดาโคตา

en: Tennessee
th: เทนเนสซี

en: Texas
th: เทกซัส

en: Utah
th: ยูทาห์

en: Vermont
th: เวอร์มอนต์

en: Virginia
th: เวอร์จิเนีย

en: Washington
th: วอชิงตัน

en: West Virginia
th: เวสต์เวอร์จิเนีย

en: Wisconsin
th: วิสคอนซิน

en: Wyoming
th: ไวโอมิง

en: Publish
th: เผยแพร่

en: Grid
th: ตะแกรง

en: empty
th: ว่างเปล่า

en: Print
th: พิมพ์

en: - Select -
th: - เลือกรายการ -

en: Is not one of
th: ไม่ได้เป็นหนึ่ง

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
th: พบตัวเลือกที่ไม่ถูกต้อง กรุณาติดต่อผู้ดูแลระบบ

en: Illegal choice %choice in !name element.
th: ตัวเลือก %choice ไม่ถูกต้องใน !name

en: Is one of
th: เป็นหนึ่งใน

en: Delete link
th: ลบลิงก์

en: form
th: ฟอร์ม

en: Edit link
th: แก้ไขลิงก์

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
th: !name ไม่สามารถยาวเกินกว่า %max ตัวอักษร ซึ่งปัจจุบันมีความยาว %length

en: Illegal choice %choice in %name element.
th: ตัวเลือก %choice ไม่ถูกต้องใน %name
