Webform Pay (6.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (12 entries)

en: Disabled
it: Disattivato

en: Width
it: Larghezza

en: Payment
it: Pagamento

en: Default value
it: Valore predefinito

en: The default value of the field.
it: Valore predefinito.

en: Width of the textfield.
it: Larghezza del campo.

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
it: Rendi questo campo non modificabile. Utile per settare un valore di default non modificabile.

en: Leaving blank will use the default size.
it: Lasciandolo vuoto verrà usata la dimensione predefinita.

en: Label placed to the left of the textfield
it: Etichetta posta a sinistra del campo di testo

en: Examples: $, #, -.
it: Esempi: $, #, -.

en: Label placed to the right of the textfield
it: Etichetta posta a destra del campo di testo

en: Examples: lb, kg, %.
it: Esempi: lb, kg, %.
